0.2 C
Berne
mardi 28/11/2023

Një « Breivik » tjetër masakroi sot në Amerike të paktën 22 persona

Lewiston, 25 tetor -Policia ka identifikuar autorin e armatosur që vrau të paktën 22 persona dhe plagosi 50 deri në 60 në Maine.

Identifikohet autori i masakrës në ShBA, vrau të paktën 22 persona

Policia ka identifikuar sulmuesin që vrau të paktën 22 persona me pushkë dhe plagosi 50 deri në 60 të mërkurën në qytetin Lewiston në shtetin amerikan të Maine.

Departamenti i Policisë në Lewiston njoftoi se Robert Card, 40 vjeç, është i dyshuari për ngjarjen. Ai, sipas policisë, duhet të “konsiderohet i armatosur dhe i rrezikshëm”.

Policia ka identifikuar autorin e armatosur që vrau të paktën 22 persona dhe plagosi 50 deri në 60 në Maine.

Policia ka identifikuar sulmuesin që vrau të paktën 22 persona me pushkë dhe plagosi 50 deri në 60 të mërkurën në qytetin Lewiston në shtetin amerikan të Maine.

Departamenti i Policisë në Lewiston njoftoi se Robert Card, 40 vjeç, është i dyshuari për ngjarjen.

Ai, sipas policisë, duhet të “konsiderohet i armatosur dhe i rrezikshëm”.

“Ka një sulmues aktiv në Lewiston. Qytetarëve u kërkohet të qëndrojnë në shtëpitë e tyre me dyert e tyre të mbyllura. Policia aktualisht po vazhdon kërkimin në shumë vende,” postoi më parë Policia e Shtetit të Maine në platformën sociale X.

Derniers articles

Në Vienë po mbahen punimet e Asamblesë së Përgjithshme të Interpolit – Feston edhe 100-vjetorin e themelimit të saj

Gazetari Nefail Maliqi nga Austria / Nga i derguari yne special ne Asamblene gjenerale te Iterpolit ne Viene Vienē, 27 nentor (Nefail Maliqi) -Organizata më e...

Në Kosovë është hapur Zyra e Unionit të Bizneseve Shqiptaro-Gjermane. Ne kete evenment, filantropi Lazim Destani bashkon krerët e shtetit e Kosovës me liderët...

Prishtinë, 25 nëntor -Pas aktiviteteve dyditëshe në Samitin e III-të të Diasporës në Tiranë, ne Kosovë eshte hapur Zyra e Unionit të Bizneseve Shqiptaro-Gjermane...

Cila është historia e vërtetë e BLACK FRIDEY? E premte e zezë”?

Berne, 24 nentor - Black Fridey ka rrënjë më të errëta nga sa mund të imagjinoni. BLACK FRIDEY (E premtja e zezë) jo vetem...

Zvicra dhe Kosova në të njejtin vit (2030) mbajne Lojerat Olimpike

Brrne, 24 nentor -Një “po” e qartë nga Parlamenti Sportin ju dha për Lojërat Olimpike Dimërore 2030 në Zvicër. Ndryshe edhe Kosova pi at...

Tri poezi per Nanën nga poetja e re Ferdane F.Sahiti

Ferdane F. Sahiti A ma ban Hallall oj Nanë Nanë u nisa sot edhe unë nanë u nisa nanë drejt ksaj rruge që kurrë se kam dashtë. Nanë, u nisa...