18.1 C
Berne
lundi 15/04/2024

Një « Breivik » tjetër masakroi sot në Amerike të paktën 22 persona

Lewiston, 25 tetor -Policia ka identifikuar autorin e armatosur që vrau të paktën 22 persona dhe plagosi 50 deri në 60 në Maine.

Identifikohet autori i masakrës në ShBA, vrau të paktën 22 persona

Policia ka identifikuar sulmuesin që vrau të paktën 22 persona me pushkë dhe plagosi 50 deri në 60 të mërkurën në qytetin Lewiston në shtetin amerikan të Maine.

Departamenti i Policisë në Lewiston njoftoi se Robert Card, 40 vjeç, është i dyshuari për ngjarjen. Ai, sipas policisë, duhet të “konsiderohet i armatosur dhe i rrezikshëm”.

Policia ka identifikuar autorin e armatosur që vrau të paktën 22 persona dhe plagosi 50 deri në 60 në Maine.

Policia ka identifikuar sulmuesin që vrau të paktën 22 persona me pushkë dhe plagosi 50 deri në 60 të mërkurën në qytetin Lewiston në shtetin amerikan të Maine.

Departamenti i Policisë në Lewiston njoftoi se Robert Card, 40 vjeç, është i dyshuari për ngjarjen.

Ai, sipas policisë, duhet të “konsiderohet i armatosur dhe i rrezikshëm”.

“Ka një sulmues aktiv në Lewiston. Qytetarëve u kërkohet të qëndrojnë në shtëpitë e tyre me dyert e tyre të mbyllura. Policia aktualisht po vazhdon kërkimin në shumë vende,” postoi më parë Policia e Shtetit të Maine në platformën sociale X.

Derniers articles

Nuk vriten vetëm gratë shqiptare..Psh në Zvicër për cdo vit vriten nga 40 femra, në Srbi nga 30, në Francë, në cdo tri ditë...

Bernë, 15 prill -Mbi 90,000 gra dhe vajza u vranë në botë vitin e kaluar - më së shumti në dy dekadat e fundit....

Horror me një kishë / I riu masakroi me thikë priftin dhe besimtarët, ja momenti i tmerrshëm kur…+18 VIDEO

Një sulm tjetër me thikë ka ndodhur në Sideni të Amerikës, këtë herë jo në një qendër tregtare por në një kishë. Peshkopi dhe besimtarët...

Granit Xhaka, ky bir Kosove me këmbë të arta që po shkruan historinë e Gjermanisë dhe Zvicrës

Bernë, 14 prill -Bayer Leverkuseni edhe zyrtarisht është kampioni i ri i Gjermanisë.  Bayer siguroi titullin pesë javë pa ra perdja e kampionatit gjerman....

SHBA tërhiqet, presidenti Joe Biden merr vendimin: Nuk do do jemi pjesë e sulmeve ndaj Iranit

Presidenti i SHBA Joe Biden dhe zyrtarët e lartë të ekipit të tij të sigurisë kombëtare, duke kërkuar të frenojnë rrezikun e një lufte...

Izraeli: Do përgjigjemi ndaj çdo shteti që lejon kalimin e dronëve nga Irani

Irani ka nisur mbrëmjen e të shtunës një sulm hakmarrës ndaj Izraelit duke lëshuar mbi 500 dronë kamikazë, të cilët raportohet se do të...