4.6 C
Berne
mardi 28/11/2023

Nga një proces gjyqësor në France, Klani kosovar i hajdutëve prej 9 vetave që plaqkitën 25 dyqane rrezikojne nga 20 vjet burg!

Nimes, 8 shtator -Procesi gjyqesor ndaj  nëntë burrave u hap të enjten, 8 shtator përpara drejtësisë së Nimes. Ata janë nga 27 deri në 51 vjeç, të gjithë nga Kosova dhe që nga mëngjesi i sotëm janë paraqitur para gjykatës penale të Nimes për një seri mbresëlënëse të vjedhjeve, njofton gazeta zvicerane Le Canton27.ch

Nëntë burra, gjyqi i të cilëve do të zgjasë deri nesër në mbrëmje, dyshohet se kanë sulmuar në mes të natës, të armatosur me vare, levë dhe mulli, kasafortat e jo më pak se 25 aksioneve te plackitjes të mëdha dhe të mesme midis 2014 dhe 2016, veçanërisht në Gard. , Herault, Aude dhe Pyrenées-Orientales.

Të hutuar nga vëzhgimi me video, të arrestuar nga seksioni i kërkimit të Xhandarmërisë së Nimes në qershor 2016, gjyqi i tyre, një kohë e parashikuar në assize, por e korrigjuar përfundimisht, duhet të zgjasë dy ditë.

Të gjykuar pothuajse gjashtë vjet pas fakteve, ata përballen me 20 vjet burg.

Derniers articles

Në Vienë po mbahen punimet e Asamblesë së Përgjithshme të Interpolit – Feston edhe 100-vjetorin e themelimit të saj

Gazetari Nefail Maliqi nga Austria / Nga i derguari yne special ne Asamblene gjenerale te Iterpolit ne Viene Vienē, 27 nentor (Nefail Maliqi) -Organizata më e...

Në Kosovë është hapur Zyra e Unionit të Bizneseve Shqiptaro-Gjermane. Ne kete evenment, filantropi Lazim Destani bashkon krerët e shtetit e Kosovës me liderët...

Prishtinë, 25 nëntor -Pas aktiviteteve dyditëshe në Samitin e III-të të Diasporës në Tiranë, ne Kosovë eshte hapur Zyra e Unionit të Bizneseve Shqiptaro-Gjermane...

Cila është historia e vërtetë e BLACK FRIDEY? E premte e zezë”?

Berne, 24 nentor - Black Fridey ka rrënjë më të errëta nga sa mund të imagjinoni. BLACK FRIDEY (E premtja e zezë) jo vetem...

Zvicra dhe Kosova në të njejtin vit (2030) mbajne Lojerat Olimpike

Brrne, 24 nentor -Një “po” e qartë nga Parlamenti Sportin ju dha për Lojërat Olimpike Dimërore 2030 në Zvicër. Ndryshe edhe Kosova pi at...

Tri poezi per Nanën nga poetja e re Ferdane F.Sahiti

Ferdane F. Sahiti A ma ban Hallall oj Nanë Nanë u nisa sot edhe unë nanë u nisa nanë drejt ksaj rruge që kurrë se kam dashtë. Nanë, u nisa...