20.9 C
Berne
mardi 26/09/2023

Nga Haga tregojne se si festuan Vitin e Ri Thaci, Veseli dhe të tjërët…

Hagë, 3 janar -Sikur në disa pjesë të botës edhe personat në paraburimin e  Hagës kanë festuar ndërrimin e motmoteve. Zyrtarët nga Gjykata speciala kanë njoftuar se personat në paraburgim janë bërë bashkë dhe kanë festruar Vitin e Ri.

Periudha e pushimit gjyqësor është nga 19 dhjetori 2022 deri më 9 janar 2023.

Gjykata mbetet funksionale gjatë periudhës së pushimit gjyqësor dhe puna vazhdon në të gjitha seksionet e KSK-së, thuhet në njftimin nga Haga.

Se a kanë pasur mundësi të festojnë Vitin e Ri krerët e UÇK-së zyrtarët nga Haga janë përgjigjur: “Të paraburgosurve u ofrohet mundësia të kalojnë kohë së bashku dhe të festojnë festa dhe raste të veçanta në përputhje me rregullat dhe rregulloret e institucionit të paraburgimit”, ka thënë znj. Angela Griep, zëdhënëse e GJS, për gazetën zvicerane ne shqip Le Canton27 duke mos dhënë më shumë detaje se si e kanë kaluar natën e Vitit të Ri të paraburgosurit.

 

Derniers articles

La Suisse est solidaire avec le Kosovo. Berne condamne l’assassinat du policier albanais par des gangs serbes. Elle exige la punition des auteurs de...

Berne, 25 septembre - L'assassinat du policier albanais Afrim Bunjaku, originaire du nord du Kosovo, par des bandes criminelles et des terroristes serbes l'a...

Zvicra solidarizohet me Kosoven. Berna denon vrasjen e policit shqiptar nga bandat serbe. Kerkon ndeshkimin e autoreve te ketij krimi

Bernë, 25 shtator -Vrasja e policit shqiptar, Afrim Bunjaku, nga Kosova në veri, nga bandat kriminale dhe terroristët serb po flitet nga mbarë komuniteti...

“Gjyshja lutej para një stalle”- Imzot Arjan Dodaj fjalim përpara Papa Françeskut

Rome, 25 shtator -Share Button Gazeta Blic Imzot Arjan Dodaj, Arqipeshkv të Kryedioqezës së Tiranë-Durrësit ka mbajtur një fjalim në Marsejë përpara Papa Françeskut.Papa...

FIFA dhe OKB (UNODC) rinovojnë Memorandumin e Mirëkuptimit për të larguar krimin nga futbolli

Presidenti i FIFA-s, Gianni Infantino dhe drejtori ekzekutiv i UNODC-së, Ghada Waly vazhdojnë marrëveshjen. Të dy organet përsërisin vendosmërinë për të luftuar korrupsionin dhe...

Deputeti nga Gjeneva, Leonard Ferati per policin e vrare: Sot dite zie per «leutrimin» shqiptar Afrim Bunjakun, per dite te bardha per Kosoven!

Deputeti i kantonit te Gjeneves Leonard Ferati ne protesten e fundit para OKB-se ne Gjeneve Gjeneve, 25 shtator -Se shqiptaret jane shembull suksesi dhe integrimi...