20.3 C
Berne
mardi 28/05/2024

Ne Lion (FR) kapet një shqiptar me 3 kg drogë dhe 6 mije euro ne makine

Lion, 14 mars -Të premten, më 10 mars, një automobilist u arrestua në Lion, gjegjesisht ne Vénissieux me tre kilogramë heroinë dhe një shumë të madhe parash, njofton gazeta zvicerane ne shqip Le Canton27.ch duke ju referuar burimeve te policise franceze

Të premten, më 10 mars, skuadra e krimeve kreu kontrolle në zonën e Vénissieux. Është kontrolluar një 32-vjeçar. Në automjetin e tij agjentët gjetën tre kilogramë heroinë dhe 6000 euro kash. Burri u arrestua dhe u dërgua në paraburgim.

Mesohet se ai ishte një shqiptar që kalonte nëpër rajon. Sipas informacioneve , ai ka ardhur nga Holanda apo Belgjika. Individi duhet të paraqitet para gjykatës për kontrabande ilegale narkotike.

Derniers articles