9.8 C
Berne
jeudi 29/02/2024

Në Zvicër aksident tragjik humbin jetën dy të rinj me BMW. Në vendin e ngjarjes, u gjend familja e serbit të ndjerë

Milan H. (22) dhe Oliver B. (27) goditën një pemë me BMW te merkuren në Dornach SO. Këta janë vitkikmat nga përplasja e vetuire sse tyre mbi nje lis perskaj rrugës, kruse Andy K. (26) mbijetoi në uilesen e pasme, shkruan gazeta zvicerane Le Canton27.ch duke ju referuar gazetes se njohur BLICK.

Qirinjtë që digjen dhe trëndafilat e bardhë buzë rrugës në Dornach SO kujtojnë tragjedinë të Mërkurën. Dy të rinj vdiqën në një aksident me një BMW, ndersa sjhoqeruesi i tyre në vetre i ulelur ne karrigat e pasme i shptpi vdekjes i cili ehste lënduar rëndë.

Një zhurmë e shurdhër befason reporterin e lexuesit të BLICK, Curdin Mögling (25) të mërkurën në mbrëmje. Ai po bën piknik me të dashurën e tij në Dornach SO kur një BMW me tre pasagjerë ne rrugen Gempenstrasse në një kthesë të majtë kishin godur një lise.

Në vendin e aksidentit, u gjend pas policise edhe familja e serbit të ndjerë. Çifti Svetlana (48) dhe Rade Petkovic (59) gjithashtu sjellin lule në vendin e aksidentit

« Një burrë bërtiti se këmba e tij ishte bllokuar », tha dëshmitari okular. Çdo ndihmë vjen shumë vonë për shoferin dhe pasagjerin. Sypozohet se shkak i aksidentit ishte vozitjka  shumë e shpejtë.

Në vendin e aksidentit, u gjend pas policise edhe familja e serbit të ndjerë. Aty u vendosën trëndafila të bardhë dhe u ndezën qirinj. Një xhaxha i tyre më vonë i tha BLICK: “Makina ishte modeli më i ri dhe kishte rreth 400 kf. Ai ndoshta ka vozitur shumë shpejt këtu, por ne ende nuk e dimë sa i shte shpejt « .

Çifti Svetlana (48) dhe Rade Petkovic (59) gjithashtu sjellin lule në vendin e aksidentit. Në një intervistë për BLICK, banori i Bazelit tregon: « Ne e kemi njohur shoferin që kur ishte shumë i vogël… »  Gruaja e tij shpërthen në lot dhe thotë: «rast i dhembshem dhe i trishtueshem. Nuk kam fjalë për ta « .

Sipas informacionit të BLICK, Oliver B. * (27) nga kantoni i Aargau ishte ulur në vendin e pasagjerit. “Ai ishte një djalë i qetë, i këndshëm. E takova disa herë në korridor dhe e kisha gjithmonë mirë me të» thotë një fqinj (32) për BLICK. « Me sa di unë, ai ka punuar për një kompani farmaceutike ».

I riu në ulesen e pasme është Andy K. (26). Ai vjen nga i njëjti fshat Aargau si Oliver B. Nuk është e qartë se çfarë lidhje kishe ai me ata dy të ndjerët. Një gjë është e sigurt: Andy K. kishte gjithë fatin në botë dhe i mbijetoi aksidentit. « Jeta e tij është jashtë rrezikut », konfirmon Bruno Gribi, zëdhënësi i medias për policinë e kantonit Solothurn.

Derniers articles

Botime te reja ne botë: Në Paris doli libri me poezi nga autorët e njohur shqiptarë nga ballkani

"La poésie contemporaine albanaise" (Poezia bashkëkohore shqipe) quhet libri i posabotuar sot ne kreyqytetin e kultures evropiane ne Paris nga autoret: Reshat Sahitaj,  Adem...

Mediat e Ukrainës: Zelenskyi u takua në Shqipëri me « kryeministrin » prorus të Serbisë. Vuçiç në Tirane perballe Ramës: Falemnderit Kiew qe nuk e njihni...

Vucic ne Tirane Zelensdkyt: vlerësoi gjithashtu Kievin si një nga kryeqytetet e pakta që nuk e njeh pavarësinë e Kosovës Zelenskyi u takua në Shqipëri...

Shqiperi, nis projekti i ri për menaxhimin e zjarreve me mbështetje nga qeveria zvicerane

Ministrja e Turizmit dhe Mjedisit Mirela Kumbaro nënshkroi sot Memorandumin e Bashkëpunimit për menaxhimin e zjarreve me Ambasadoren e Zvicrës Ruth Huber Tiranë, 28 shkurt...

Një familje shqiptare në Zvicer ankohen se humbën fëmijet e tyre në « mungesë të perkthyesit në spital… »

Bernë, 28 shkurt - Lajmi që Franziska Neziri (57) duhej t'i jepte çiftit në spital ishte më i keqi që mund t'u jepni prindërve:...

Zelensky nga Tirana fton partnerët nderkombëtar në samitin global të paqes në Zvicër për Ukrainën

Tiranë, 28 shkurt -Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky pas dy vitesh te invasion rus ne Ukarinë, po qëndron për vizitë për herë të parë...