21.5 C
Berne
samedi 30/09/2023

Në Zvicër aksident tragjik humbin jetën dy të rinj me BMW. Në vendin e ngjarjes, u gjend familja e serbit të ndjerë

Milan H. (22) dhe Oliver B. (27) goditën një pemë me BMW te merkuren në Dornach SO. Këta janë vitkikmat nga përplasja e vetuire sse tyre mbi nje lis perskaj rrugës, kruse Andy K. (26) mbijetoi në uilesen e pasme, shkruan gazeta zvicerane Le Canton27.ch duke ju referuar gazetes se njohur BLICK.

Qirinjtë që digjen dhe trëndafilat e bardhë buzë rrugës në Dornach SO kujtojnë tragjedinë të Mërkurën. Dy të rinj vdiqën në një aksident me një BMW, ndersa sjhoqeruesi i tyre në vetre i ulelur ne karrigat e pasme i shptpi vdekjes i cili ehste lënduar rëndë.

Një zhurmë e shurdhër befason reporterin e lexuesit të BLICK, Curdin Mögling (25) të mërkurën në mbrëmje. Ai po bën piknik me të dashurën e tij në Dornach SO kur një BMW me tre pasagjerë ne rrugen Gempenstrasse në një kthesë të majtë kishin godur një lise.

Në vendin e aksidentit, u gjend pas policise edhe familja e serbit të ndjerë. Çifti Svetlana (48) dhe Rade Petkovic (59) gjithashtu sjellin lule në vendin e aksidentit

« Një burrë bërtiti se këmba e tij ishte bllokuar », tha dëshmitari okular. Çdo ndihmë vjen shumë vonë për shoferin dhe pasagjerin. Sypozohet se shkak i aksidentit ishte vozitjka  shumë e shpejtë.

Në vendin e aksidentit, u gjend pas policise edhe familja e serbit të ndjerë. Aty u vendosën trëndafila të bardhë dhe u ndezën qirinj. Një xhaxha i tyre më vonë i tha BLICK: “Makina ishte modeli më i ri dhe kishte rreth 400 kf. Ai ndoshta ka vozitur shumë shpejt këtu, por ne ende nuk e dimë sa i shte shpejt « .

Çifti Svetlana (48) dhe Rade Petkovic (59) gjithashtu sjellin lule në vendin e aksidentit. Në një intervistë për BLICK, banori i Bazelit tregon: « Ne e kemi njohur shoferin që kur ishte shumë i vogël… »  Gruaja e tij shpërthen në lot dhe thotë: «rast i dhembshem dhe i trishtueshem. Nuk kam fjalë për ta « .

Sipas informacionit të BLICK, Oliver B. * (27) nga kantoni i Aargau ishte ulur në vendin e pasagjerit. “Ai ishte një djalë i qetë, i këndshëm. E takova disa herë në korridor dhe e kisha gjithmonë mirë me të» thotë një fqinj (32) për BLICK. « Me sa di unë, ai ka punuar për një kompani farmaceutike ».

I riu në ulesen e pasme është Andy K. (26). Ai vjen nga i njëjti fshat Aargau si Oliver B. Nuk është e qartë se çfarë lidhje kishe ai me ata dy të ndjerët. Një gjë është e sigurt: Andy K. kishte gjithë fatin në botë dhe i mbijetoi aksidentit. « Jeta e tij është jashtë rrezikut », konfirmon Bruno Gribi, zëdhënësi i medias për policinë e kantonit Solothurn.

Derniers articles

Ne diten e stome 30 shtator 1912 nisi mobilizimi për luftën e parë ballkanike. Serbia kishte okupuar tokat shqiptare, Kosoven dhe Maqedonine

Luftërat Ballkanike janë emri i dy luftërave ndërmjet shteteve ballkanike në vitet 1912 dhe 1913. Luftërat u motivuan nga dëshira e shteteve ballkanike për...

Shumë shqetësusese sonte situata në Kosovë. Shtëpia e Bardhë i jep ultimatum Vuçiçit: Largo trupat nga brezi kufitar me Kosoven!

Shkruan Edit HARXHI, diplomate Shumë shqetësusese sonte situata në Kosovë. Shtëpia e Bardhë i jep ultimatum Vuçiçit të largojë trupat dhe armatimet e rënda nga...

Europol mbeshtet BE per nje hetim mbi sulmin e terroristeve serbe ne Kosove

Berne, 29 shtator -Deshtimi i invasioni te Serbise ne Kosove permes nje grupi terroristesh te dielen e kaluar ka shqetesuar mbare komunitetin nderkombetar, perfshire...

Zyrtare nga Haga: Kontribuesi me i madh i gjykates speciales SHBA-te dhe Zvicra. Rusia dhe Serbia nuk japin asnje cent. Kosova ja cfare po...

Per te funksionuar normal Gjykata soeciale per krime ne Kosove padyshim nevoitet nhe buxhet te majme, kuptohet nga komuniteti nderkombetar. Po cilat vende jane...

Berne, Mbrojtja ajrore e blinduar me nje kupolë hekuri mbi Zvicer

Berne, 28 shtator -Raporti ushtarak zbulon strategjinë e ushtrisë zvicerane në rast sulmi. Një dokument i ushtrisë zbulon strategjinë e ushtrisë zvicerane në rast të...