12.5 C
Berne
mardi 21/05/2024

Ne Presheve nisi bresher. Ne nderkohe pas disa sekondash nisi Ezani (iqindija) Allahu Ekber – Bresheri u ndal!

«Kuveti Zotit… Isha ne terrasen e shtepise sime ne Presheve… Pash ne kopshtin tim ra dy -tre bonkca bresher, dmth veq nisi te bjere.. Ne at moment u degjua zeri i hoxhes Allahu Ekber! (Ezani i iqindise) dhe bresheri u ndal automatikisht dhe iku andej kah dy qytetet serbe drejt Vranjes dhe Leskovcit.. » ka shkruat ne fb gazetari yne, citon gazeta zvicerane Le Canton27.ch

Gjate ketij rrugetimi ne Luginen e Presheves, qe duket ishte transit, bresheri megjithate preku disa fshatra te Presheves (Zhunice, Rahovice e Corrotice…) por vetem 26 sekonda dhe fatmiresisht pa deme!

Do perkujtuar se gjate kesaj jave, sidomos dje dhe sot bresheri ka bere llom (kerrdi) ne Serbi e Kroaci, bile edhe ne Slloveni…

Derniers articles