0.6 C
Berne
mercredi 7/12/2022

Ne Lucern te Zvicres, nje boshnjak e rrah keq nje serb e ben per “bollnice”!

Disa burra goditën një shofer te premten në mbrëmje në Emmenbrücke LU. Përplasen grupet armike. Setbi (53) i ulur në makinë rrihet dhe plagoset rëndë – ai duhet të dërgohet në spital. I dyshuari kryesor është një boshnjak (33), njifton gazeta zvicerane ne shqip Le Canton27.ch dyke ju referuar Blick.ch

Disa njerëz rrahën një person që është ulur në makinë. Një bandit shkon rreth makinës, duke u përpjekur ta tërheqë viktimën e tij nga makina e vogël përmes derës së pasagjerit. Burri në makinë ka frikë dhe ka frikë për minuta të tëra. Në fund, njëri prej banditëve arrin ta tërheqë viktimën nga makina, ku personi i shtrirë në tokë rrihet me grushte dhe goditet.

Përdoruesit e tjerë të rrugës zhurmojnë. Dy gra dalin jashtë, por nuk guxojnë të ndërhyjnë.

Skena e perëndimit të egër u zhvillua të Premten në mbrëmje në Gerliswilstrasse në Emmenbrücke LU. Një tregtar vendas thotë: “Ishte rreth orës 18:00 kur vura re grindjen. Unë punoja, kështu që nuk mund të shkoja. Policia erdhi vetëm më vonë « . Ai nuk e di se për çfarë ishte sulmi i dhunshëm.

Mosmarrëveshja midis « grupeve të ndryshme »

Simon Kopp, zëdhënës i policisë së kantonit Lucern, konfirmoi për Blick se kishte një grindje të premten në mbrëmje. Shoferi i makinës, një serb (53), më pas u dërgua në spital me shërbimin e ambulancës për kontroll. « Njerëz të tjerë u dërguan në stacionin policor për t’u marrë në pyetje, por askush nuk u arrestua, » tha Kopp. Ishte një mosmarrëveshje « midis grupeve të ndryshme ». Me sa duket, përleshja duket se ka një histori – kjo tani është duke u hetuar.

Sipas policisë, i dyshuari kryesor është një boshnjak (33). Dy persona të tjerë më pas u intervistuan si të anketuar.

Derniers articles

Zvicra humbi sepse injoruan portugezet, duke menduar se janë të dobët si serbët. Shaqiri dhe Xhaka kërkuan falje nga tifozët helvetik dhe...

 "T’mos harrojme se ndeshja e sontme ishte Zvicra me Portugalin, kurse me 2 dhjetor ishte ndeshja “Kosova” me Serbine!....", ka shkruar gazeta zvicerane ne...

Rama te ndal urgjent dhunen politike dhe fizike mbi lideret shqiptar?!

Shkruan: Jola HYSAJ Deklarimet në media të një sërë aktorësh kryesorë politikë që shprehen në një farë mënyre kundër aktit te dhunes ndaj kreut te...

Sonte në orën 20:00: Zvicra–Portugalia, ndeshje historike. Ne vijen e pare te « frontit » Shaqiri dhe Xhaka

Bernë, 6 dhjetor -Ky është një ndeshtje dhe rast historike! Zvicra mund të arrijë një çerekfinale të parë të Kupës së Botës që nga...

Dështon atentati i bandave te Edi Rames ndaj liderit te shqiptareve Sali Berisha. « Lirojeni agresorin, autori është ulur në samit », tha Berisha

Një person ende i pa identifikuar ka sulmuar Sali Berishën gjatë marshimit të tij në protestë. Ai menjëherë është neutralizuar nga truprojat. Ende nuk dihet...

Bandat kriminale te Edi Rames pergjakin samitin e BE-se ne Tiranë. Vuçiçi në Tirane, shqiptari vritet në burgun e Beogradit. Presidentja shqiptare dr.Vjosa...

Tiranë, 6 dhjetor Samiti BE-Ballkani Perëndimor sot u mbajt në ambientet e Pallatit të Kongreseve. Për mbarëvajtjen e tij, një pjesë e akseve rrugore janë...