21.5 C
Berne
samedi 30/09/2023

Ne Lucern te Zvicres, nje boshnjak e rrah keq nje serb e ben per “bollnice”!

Disa burra goditën një shofer te premten në mbrëmje në Emmenbrücke LU. Përplasen grupet armike. Setbi (53) i ulur në makinë rrihet dhe plagoset rëndë – ai duhet të dërgohet në spital. I dyshuari kryesor është një boshnjak (33), njifton gazeta zvicerane ne shqip Le Canton27.ch dyke ju referuar Blick.ch

Disa njerëz rrahën një person që është ulur në makinë. Një bandit shkon rreth makinës, duke u përpjekur ta tërheqë viktimën e tij nga makina e vogël përmes derës së pasagjerit. Burri në makinë ka frikë dhe ka frikë për minuta të tëra. Në fund, njëri prej banditëve arrin ta tërheqë viktimën nga makina, ku personi i shtrirë në tokë rrihet me grushte dhe goditet.

Përdoruesit e tjerë të rrugës zhurmojnë. Dy gra dalin jashtë, por nuk guxojnë të ndërhyjnë.

Skena e perëndimit të egër u zhvillua të Premten në mbrëmje në Gerliswilstrasse në Emmenbrücke LU. Një tregtar vendas thotë: “Ishte rreth orës 18:00 kur vura re grindjen. Unë punoja, kështu që nuk mund të shkoja. Policia erdhi vetëm më vonë « . Ai nuk e di se për çfarë ishte sulmi i dhunshëm.

Mosmarrëveshja midis « grupeve të ndryshme »

Simon Kopp, zëdhënës i policisë së kantonit Lucern, konfirmoi për Blick se kishte një grindje të premten në mbrëmje. Shoferi i makinës, një serb (53), më pas u dërgua në spital me shërbimin e ambulancës për kontroll. « Njerëz të tjerë u dërguan në stacionin policor për t’u marrë në pyetje, por askush nuk u arrestua, » tha Kopp. Ishte një mosmarrëveshje « midis grupeve të ndryshme ». Me sa duket, përleshja duket se ka një histori – kjo tani është duke u hetuar.

Sipas policisë, i dyshuari kryesor është një boshnjak (33). Dy persona të tjerë më pas u intervistuan si të anketuar.

Derniers articles

Ne diten e stome 30 shtator 1912 nisi mobilizimi për luftën e parë ballkanike. Serbia kishte okupuar tokat shqiptare, Kosoven dhe Maqedonine

Luftërat Ballkanike janë emri i dy luftërave ndërmjet shteteve ballkanike në vitet 1912 dhe 1913. Luftërat u motivuan nga dëshira e shteteve ballkanike për...

Shumë shqetësusese sonte situata në Kosovë. Shtëpia e Bardhë i jep ultimatum Vuçiçit: Largo trupat nga brezi kufitar me Kosoven!

Shkruan Edit HARXHI, diplomate Shumë shqetësusese sonte situata në Kosovë. Shtëpia e Bardhë i jep ultimatum Vuçiçit të largojë trupat dhe armatimet e rënda nga...

Europol mbeshtet BE per nje hetim mbi sulmin e terroristeve serbe ne Kosove

Berne, 29 shtator -Deshtimi i invasioni te Serbise ne Kosove permes nje grupi terroristesh te dielen e kaluar ka shqetesuar mbare komunitetin nderkombetar, perfshire...

Zyrtare nga Haga: Kontribuesi me i madh i gjykates speciales SHBA-te dhe Zvicra. Rusia dhe Serbia nuk japin asnje cent. Kosova ja cfare po...

Per te funksionuar normal Gjykata soeciale per krime ne Kosove padyshim nevoitet nhe buxhet te majme, kuptohet nga komuniteti nderkombetar. Po cilat vende jane...

Berne, Mbrojtja ajrore e blinduar me nje kupolë hekuri mbi Zvicer

Berne, 28 shtator -Raporti ushtarak zbulon strategjinë e ushtrisë zvicerane në rast sulmi. Një dokument i ushtrisë zbulon strategjinë e ushtrisë zvicerane në rast të...