20.9 C
Berne
mardi 26/09/2023

Ne Amerike burri masakron me thike gruan e vete serbe nga Beogradi

Boston, 9 janar -Gjak dhe një thikë e përgjakur u gjetën në bodrumin e shtëpisë së Ana Walš-it të zhdukur, burri i saj bleu produkte pastrimi, njofton gazeta zvicerane ne shqip Le Canton27.ch duke ju referuar mediave amerikane.

B BOSTON – Gjak dhe një thikë e përgjakur janë gjetur në bodrumin e shtëpisë së gruas së zhdukur nga Beogradi, Ana Walsh (39), njoftoi prokuroria në Norfolk.

Siç deklaruan ata, bashkëshorti i saj, Brian Walsh (46), bleu pajisje pastrimi me vlerë 450 dollarë, si dhe najlone, një kovë dhe shirit ngjitës, vetëm një ditë pasi Ana u zhduk, raporton NBC Boston.

Autoritetet njoftuan më parë se Bryan ishte arrestuar. Arrestimi erdhi një ditë pasi policia tha se po pezullonte një kontroll dy-ditor të zonës, të cilin ata kishin kryer në bashkëpunim me policinë e shtetit në një zonë pyjore pranë shtëpisë së tyre, raportoi NBC Boston.

Ana Walš, me origjinë nga Beogradi, është nënë e tre fëmijëve dhe bashkëshorti dhe punëdhënësi e raportuan zhdukjen e saj javën e kaluar, tre ditë pasi dyshohet se u pa për herë të fundit. Rrethanat e zhdukjes së Anna Walsh janë të paqarta. Policia tha se ajo dyshohet se është parë për herë të fundit në shtëpinë e saj më 1 janar, përpara se të shkonte në aeroportin Logan të Bostonit për të hipur në një aeroplan për në Uashington, ku punon si menaxhere në një agjenci imobiliare.

Policia nuk specifikoi se kush e pa për herë të fundit Anna Walsh, duke thënë se ishte një « pjesëtar i familjes ». Gjithashtu u tha se burri i saj ishte në gjumë në momentin që ajo dyshohet se doli nga shtëpia rreth orës katër të mëngjesit. Policia, megjithatë, beson se bashkëshorti i saj, Brian Walsh, ka mashtruar hetuesit policorë, njoftoi prokuroria.

Derniers articles

La Suisse est solidaire avec le Kosovo. Berne condamne l’assassinat du policier albanais par des gangs serbes. Elle exige la punition des auteurs de...

Berne, 25 septembre -Les criminels et les terroriste serb, des hommes armés retranchés dans un eglise (monastère) un policier tué: Un policier a été...

Zvicra solidarizohet me Kosoven. Berna denon vrasjen e policit shqiptar nga bandat serbe. Kerkon ndeshkimin e autoreve te ketij krimi

Bernë, 25 shtator -Vrasja e policit shqiptar, Afrim Bunjaku, nga Kosova në veri, nga bandat kriminale dhe terroristët serb po flitet nga mbarë komuniteti...

“Gjyshja lutej para një stalle”- Imzot Arjan Dodaj fjalim përpara Papa Françeskut

Rome, 25 shtator -Share Button Gazeta Blic Imzot Arjan Dodaj, Arqipeshkv të Kryedioqezës së Tiranë-Durrësit ka mbajtur një fjalim në Marsejë përpara Papa Françeskut.Papa...

FIFA dhe OKB (UNODC) rinovojnë Memorandumin e Mirëkuptimit për të larguar krimin nga futbolli

Presidenti i FIFA-s, Gianni Infantino dhe drejtori ekzekutiv i UNODC-së, Ghada Waly vazhdojnë marrëveshjen. Të dy organet përsërisin vendosmërinë për të luftuar korrupsionin dhe...

Deputeti nga Gjeneva, Leonard Ferati per policin e vrare: Sot dite zie per «leutrimin» shqiptar Afrim Bunjakun, per dite te bardha per Kosoven!

Deputeti i kantonit te Gjeneves Leonard Ferati ne protesten e fundit para OKB-se ne Gjeneve Gjeneve, 25 shtator -Se shqiptaret jane shembull suksesi dhe integrimi...