13.7 C
Berne
dimanche 4/06/2023

Ndërron jetë akademiku shqiptar nga Novi Pazari Muamer Zukorliç i cili kerkonte bashkimin e Sanxhakut me Luginen e Presheves dhe Kosoven!

Ka ndërruar jetë ish-myftiu i Bashkësisë Islame për Sanxhakun dhe Serbinë, Muamer Zukorliç.

Lajmin për vdekjen e tij e ka konfirmuar Bashkësia Fetare Islame në Serbi.

Zukorlic ka lindur më 15 shkurt 1970 në Orlje afër Tutinit.

Shkollën fillore e mbaroi në fshatin Ribariq të komunës së Tutinit, ndërsa Medresenë në Gazi Husrev-Beg në Sarajevë.

Muamer Zukorliç kerkonte vazhdimisht bashkimin e Sanxhakut me Luginen e Presheves dhe me Kosoven!

Kryetar i Bashkësisë Fetare Islame të Sanxhakut u zgjodh në tetot të vitit 1993.

Derniers articles

Pushimet verore: Çmimet më të ulëta në ballkan dhe Evropë ato në Shqipëri. Zvicra ka emër në Shqiperi. Hoteli « Mövenpick » në Lalez Durrës me...

Ky është hoteli me modern shqiptar «Mövenpick» në Lalez Durrës vetem 20 minuta nga kryeqyteti shqiptar Tiranës, me i preferuari për shqiptarët e diasporës! Pushimet vjetore në...

Me Xherdan Shaqirin nuk ka krizë për Zvicrën

Kur është Xherdan Shaqiri në formë padyshim se nuk ka krizë edhe për lojën e kombëtares së Zvicrës. Zvicra po përgatitet për dy sfidat e...

Zvicra fton tre shqiptarë në krye me kapitenin Granit Xhaka

Treneri i kombëtares zvicerane Murat Yakin, gazetarit shqiptar te Le Canton27.ch: Jemi gati për kualifikuese të Kampionatit Evropian. Zviceta gati edhe perballe Serbisë Selektori i...

Në fjalimin e parë nga Zyra Ovale, Presidenti Biden flet për shmangien e kolapsit financiar

Presidenti Joe Biden mbajti një fjalim të premten në mbrëmje pas miratimit të ligjit për ngritjen e tavanit të borxheve që mund të marrë...

Zelensky për Putinin: Më shumë i ngjan modelit sesa presidentit

Vladimir Putin, për shkak të dëshirës së tij të vazhdueshme për t’i treguar botës diçka, duket më shumë si një manekin sesa një udhëheqës...