20.4 C
Berne
mardi 18/06/2024

Montpellier: Vdes nje adoloshent i goditur nga një shofer pas ndeshjes Francë-Marok

Paris, 15 dhjetor -Një djalë i ri ka humbur jetën në Montpellier, pasi u godit dhunshëm nga një makinë pas ndeshjes Francë-Marok të Kupës së Botës së Futbollit, njofton prefektura e Herault.

Gazeta zviceran Le Canton27.ch qysh dje 24 ore para dneshjes kishte paralajmeruar se ndeshja mes Frances dhe Marocut do jete e nxehte me shume le ndesjhe, ku nuk do te shpëtoj pa ndonje icident apo ndoshta viktime, kur dihet urrejtja mes ketyre dy popujve ne France dhe tifozet mund te jene agresiv.

I transferuar me urgjencë absolute në spital, djali i ri nuk ka mundur të shpëtojë.

Sipas informacioneve tona, adoleshenti 14-vjeçar është përplasur nga një shofer i cili aktualisht ndodhet në arrati dhe në kërkim. Automjeti i tij u gjet nga hetuesit dhe u vendos në kamion.

Derniers articles