6.9 C
Berne
jeudi 2/02/2023

Montpellier: Vdes nje adoloshent i goditur nga një shofer pas ndeshjes Francë-Marok

Paris, 15 dhjetor -Një djalë i ri ka humbur jetën në Montpellier, pasi u godit dhunshëm nga një makinë pas ndeshjes Francë-Marok të Kupës së Botës së Futbollit, njofton prefektura e Herault.

Gazeta zviceran Le Canton27.ch qysh dje 24 ore para dneshjes kishte paralajmeruar se ndeshja mes Frances dhe Marocut do jete e nxehte me shume le ndesjhe, ku nuk do te shpëtoj pa ndonje icident apo ndoshta viktime, kur dihet urrejtja mes ketyre dy popujve ne France dhe tifozet mund te jene agresiv.

I transferuar me urgjencë absolute në spital, djali i ri nuk ka mundur të shpëtojë.

Sipas informacioneve tona, adoleshenti 14-vjeçar është përplasur nga një shofer i cili aktualisht ndodhet në arrati dhe në kërkim. Automjeti i tij u gjet nga hetuesit dhe u vendos në kamion.

Derniers articles

Interpol, arrestohet ne France një vrasës i dënuar i lidhur me ‘Ndrangheta’

Lion (Interpol) 2, shkrut -Një vrasës i dënuar i lidhur me ‘Ndrangheta’ është arrestuar në Francë me mbështetjen e fortë të Projektit të Bashkëpunimit...

Reagim ndaj Ahmet Qeriqit (Kosova e Lire) per censurë të pashembullt lidhur me simbolin e gjenocidit

"Fillimisht ju falënderoj për hapësirën që na keni dhënë për të sqaruar çdo gjë që lidhet me nismën që lulëkuqja të bëhet simbol i...

Kjo është diferenca e pagës së udhëheqësve të sotëm me pagën e atyre që ishin dikur

Analisti Xhevdet Pozhari ka bërë një karasim të pagave që dikur kishin udhëheqësit e Kosovsë, dhe tani këta aktual. Ai thotë se Ramush Haradinaj prin me...

Abrashi, Shabani e Demhasaj me Grasshoppersin eliminohen nga Baseli i Zeqirit

Baseli është kualifikuar në çerekfinale të Kupës së Zvicrës në futboll. Grasshoppersi si vendas ka pësuar humbje me rezultat 5:3 nga Baseli. Përballja e Kupës mes...

FBI nuk gjen dokumente të klasifikuara nga kontrolli në një nga shtëpitë e presidentit Biden

FBI-ja nuk gjeti dokumenta të klasifikuara gjatë një kontrolli të urdhëruar nga Departamenti amerikan i Drejtësisë në një nga shtëpitë e Presidentit Joe Biden,...