4.2 C
Berne
vendredi 23/02/2024

Më 15 dhe 16 dhjetor në Tiranë, Federata e Mjekëve Shqiptar në Evropë, me degën e saj në Shqipëri (AMF) mban samitin e mjekëve nga Ballkani dhe Evropa

Berlin, 5 dhjetor -Nen roganizimin e Msc. Gjergj Pashës, sekretar  i përgjithshem i Federatës së Mjekëve Shqiptar në Evropë dhe kryetares së deges se (AMF) në Shqipëri Dr. Esmeralda Babamusta më 15 dhe 16 dhejtor në Tiranë AMFE do te mbaje konferencen e radhes te XXI, ku do te mbledh per dy ditë rresht mjekë shqiptare nga mbare Ballkani dhe Evropa, njofton gazeta zvicerane ne shqip Le Canton27.ch

Ju prrezentojme me folësit e venementit krefjalë të dhjetorit ne konferencën multidisiplinare nme Tiranë

REGJISTRIMET VAZHDOJNË, EJA DHE TI!

Federata Mjekët Shqiptarë në Europë vjen me eventin e rradhës. Në datat 15- 16 Dhjetor 2023, organizon me degën e saj në Shqipëri AMF. Konferencën e XXI Europiane Multidisiplinare Tek hotel Victoria, me referues figura të shquara të mjekësisë.

Programi përfshin: 

Akreditimin e eventit me 12 kredite shqiptare Medicum Academy Medicum Academy & 20 kredite europiane (gjermane). Hyrja do jete ose me nje pagesë vullnetare, me nje shume sibolike per ti ardhur ne ndihme mjeksisë në Shqipëri dhe visett ona shqiptare.

Agjenda: Pushim kafe * Pushim dreke * Network midis profesionistëve të shëndetësisë* Shpërndarje e certifikatave të pjesëmarrësve.

Pjesëmarrje në numër të limituar me pagesë në vlerën e 3000 lek të reja. Ftojmë profesionistët e shëndetit të marrin pjesë duke përfshir mjekët, infermierët, farmacistët, ekspertët e shëndetit publik & studentë duke konfirmuar pjesëmarrjen e tyre tek: 

albania.board@amfe-federation.eu ku duhet të shkruani (emër, mbiemër, profesionin tuaj dhe nr telefoni) Për të mos u humbur! Nxitoni të regjistroheni

Derniers articles

Blinken uron Kosovën për 16-vjetorin e pavarësisë

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken, ka uruar qytetarët e Kosovës për 16-vjetorin e pavarësisë, duke vlerësuar “partneritetin tonë të qëndrueshëm”. Sipas tij, partneriteti mes...

Ky eshte krimineli serb (miku i Vucicit) i kerkuar nga Interpol per sulmin terrorist ne Kosove (Foto)

Lion, 22 shkurt -Organizata Ndërkombëtare e Policisë (Interpol) ka lëshuar një urdhër arresti për nje serb ekstremist qe deri dje idhte politikan ne Kosove...

Gazeta zvicerane demanton Vucicin ne KS te OKB-se. NZZ: Numri i serbeve po zvogelohet jo vetem ne Kosove, por edhe ne Serbi!

Berne, 22 shkurt -Ka gjithnjë e më pak serbë që jetojnë në Kosovë - dhe në Serbi gjithashtu (In Kosovo leben immer weniger Serben...

Jehona e protestes se djeshme e opozites shqiptare dhe e fjalimit te liderit Sali Berisha ne mediat amerikane dhe botërore

Bernë, 21 shkrut -Jehona e protestes se djeshme e opozites shqiptare dhe e fjalimit te liderit Sali Berisha ne mediat amerikane dhe botërore. Gazeta...

Prof. Dr. Shefqet Krasniqi po «financon» (po ushqen me bukë) gazetarët dhe analistët. Mediat shqiptare: Imami që mund të behet president

Prishtinë, 21 shkurt -Imam Krasniqi autxor i dhjetar librfave shekncore dhe krah i luftes (UCK) po te themelonte parti te veten sot do t’i...