3.1 C
Berne
dimanche 25/02/2024

Humanisti Halil Kastrati dhe Bekimi, nga familja e heroit tone legjendar, në Mekë

Prishtinë, 9 dhjetor -Humanisti Halil Kastrati së bashku me Bekim Jasharin, nga familja e heroit tone legjendar, janë duke qëndruar në vendin e shenjtë të muslimanëve, në Mekë jashtë periudhës së haxhit, ka shkruar Express-i i Prishtinës, transmetojn gazeta zvicerane në shqip Le Canton27.ch

Kastrati ka publikuar një foto së bashku me Jasharin, teksa përmes lokacionit tregon që janë edhe në xhaminë e famshme “Al Masjid” në.

“Bashke me Bekim Jashari ne Umre. Zoti na pranofte! ” ka shkruar Kastrati krahë fotos së publikuar.

 

Derniers articles

L’ambassadeur Suisse auprès de l’ONU avec un message pour le Kosovë et la Serbie

La Serbie, déçue par la Suisse, a critiqué l'ambassadeur suisse pour son manque de solidarité avec la propagande de Vucic et ses mensonges au...

Gjenevë, vdesin dy të rinj në paraburgim, para komisariatit të policise tubohen mbi njëqin qytetarë të revoltuar

Gjenevë, 24 shkrut -"Askush nuk e meriton të vdesë në qelitë në Bulevardin Carl-Vogt," brohoritin demonstruesit. Ata duan të dinë të vërtetën. Autoritetet tona...

Flet gazetari shqiptar që lëshoi Ukrainën 24 orë para invasionit rus. Sot bëhen dy vjet kur Rusa nisi te ukupoj Ukrainën…

Natën e 23 deri më 24 shkurt 2022, Vladimir Putin nis "operacionin e tij special ushtarak" në Ukrainë. Shtete, opinione ndërkombëtare dhe media i...

Zvicra organizon verës në Gjenevë konferencën ndërkombëtare për Ukrainën. Lajmin e dha sot nga KS i OKB-së shefi i diplomacise zvicerane

Bernë, 24 shkurt -Ministri i Punëve të Jashtme të Zvicrës Ignatius Cassis njoftoi sot në mbledhjen e Asamblesë së Përgjithshme të OKB-së se me...

Ardon Jashari, në mars i rikthehet kombëtares zvicerane ?

Bernë, 23 shkrut -Kanë përfunduar bisedimet mes Federatës së Futbollit të Zvicrës (SFV) dhe Ardon Jasharit. Ky xhevahir kosovar së shpejti duhet të luajë...