4.2 C
Berne
vendredi 23/02/2024

Martohet William Walker, ne dasem edhe mysafire e krushqi nga Kosova (FOTO)

Amerike, 27 janar -Sonte ka hyre dhenderr miku i madh i Kosoves dhe shqiptarëve, William Walker, njofton gazeta zvicerane ne shqip Le Canton27.ch.

Në dasmen që u mbajt në SHBA, krushqi dhe mysafirë kishte edhe nga Kosova dhe shqiptare tjere ne Amerike. Aty ishte edhe një familje llapjane, miku i i tij me i ngusht Muhamet Beqiri, polic i pensionuar.

Dhenderi Wolket bashkë me nusen e tij, kanë shkrepur fotografite e para.

Dite më parë në ceremoninë e pensionimit të Muhamet Beqirit nga Policia e Kosovës ishte i pranishem edhe vetë Walker.

Derniers articles

Blinken uron Kosovën për 16-vjetorin e pavarësisë

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken, ka uruar qytetarët e Kosovës për 16-vjetorin e pavarësisë, duke vlerësuar “partneritetin tonë të qëndrueshëm”. Sipas tij, partneriteti mes...

Ky eshte krimineli serb (miku i Vucicit) i kerkuar nga Interpol per sulmin terrorist ne Kosove (Foto)

Lion, 22 shkurt -Organizata Ndërkombëtare e Policisë (Interpol) ka lëshuar një urdhër arresti për nje serb ekstremist qe deri dje idhte politikan ne Kosove...

Gazeta zvicerane demanton Vucicin ne KS te OKB-se. NZZ: Numri i serbeve po zvogelohet jo vetem ne Kosove, por edhe ne Serbi!

Berne, 22 shkurt -Ka gjithnjë e më pak serbë që jetojnë në Kosovë - dhe në Serbi gjithashtu (In Kosovo leben immer weniger Serben...

Jehona e protestes se djeshme e opozites shqiptare dhe e fjalimit te liderit Sali Berisha ne mediat amerikane dhe botërore

Bernë, 21 shkrut -Jehona e protestes se djeshme e opozites shqiptare dhe e fjalimit te liderit Sali Berisha ne mediat amerikane dhe botërore. Gazeta...

Prof. Dr. Shefqet Krasniqi po «financon» (po ushqen me bukë) gazetarët dhe analistët. Mediat shqiptare: Imami që mund të behet president

Prishtinë, 21 shkurt -Imam Krasniqi autxor i dhjetar librfave shekncore dhe krah i luftes (UCK) po te themelonte parti te veten sot do t’i...