4.2 C
Berne
vendredi 23/02/2024

Lozana dominoi derbin (1:1) Servette nuk mund të ankohet për këtë barazim

Berne, 9 dhjetir -Lozana dominoi derbin e liqenit, por Servette kryesoi rezultatin për një kohë të gjatë pas golit të hapjes nga Bendeguz Bolla (i 3-ti). Artisti nigerian Samuel Kalu ishte në gjendje të barazonte në të 72-ën, por LS mund të ndihet i frustruar me këtë barazim, njofton gazeta zvicerane ne shqip Le Canton27.ch

Lausanne-Servette para 9237 shikuesve, një mbrëmje e bukur e së shtunës në perspektivë! Derbi i liqenit ishte elektrik dhe i tensionuar, siç sugjeronte edhe para-ndeshja e tij dhe të dyja skuadrat bënë krenare fanellat e tyre këtë të shtunë.

Në fund, barazimi (1-1) ndoshta i frustron më shumë lojtarët e Lozanës, të cilët bënë më shumë se Garnets në fushë dhe në asnjë rast nuk do ta kishin merituar humbjen. Barazimi i Samuel Kalu në minutën e 72-të, pas golit të hapjes (3) të Bendeguz Bolla-s, u solli atyre një pikë, të paktën, por natyra e ndeshjes dhe numri i rasteve që kishin krijuar, sigurisht që do t’i zhgënjejë.
Servette, nga ana e saj, vazhdon serinë e saj mbresëlënëse, Super League dhe Europa League të kombinuara: 8 fitore dhe së fundmi, 3 barazime ndaj Romës, Young Boys dhe këtu në Lozanë!

Pesëmbëdhjetë minuta me vonesë në fillim, fajin e kanë piros

Mjegulla Vaud e kombinuar me një shfaqje mbresëlënëse piroteknike: përzierja ishte shpërthyese dhe mbi të gjitha vizualisht e pakëndshme për shikuesit, spektatorët dhe lojtarët: Lionel Tschudi nuk kishte zgjidhje tjetër veçse të shtynte fillimin me pesëmbëdhjetë minuta, koha kur tymi të shpërndahej. « një minimum », siç thonë ata në La Tuilière, shkruan gszeta Blick.ch.

Ndeshja gjithashtu duhej të ndërpritej disa herë, por për më pak kohë dhe mundi të përfundonte pavarësisht kërcënimeve të arbitrit për t’i dhënë fund përfundimisht.

Lozana, e mirë në lojë, e pasaktë në gjestin e fundit

Lozana ishte bindëse në lojë, duke qarkulluar mirë topin, por ishte tepër e pasaktë në gjestin e fundit, si kjo sekuencë mahnitëse e dyfishtë e ofruar nga Brighton Labeau. Martinikani, në të majtë, tentoi fillimisht një krosim nga ana e jashtme e së djathtës, pa sukses. Pak minuta më vonë, në të njëjtin pozicion, këtë herë ai zgjodhi një krosim nga e majta, i cili ishte po aq i pasuksesshëm. Thirrja e tij e zemërimit dhe e zhgënjimit, kundër vetes, ilustroi mirë këtë periudhë të parë: LS paraqiste probleme për SFC deri në njëzet metrat e fundit, por ishte shumë i ngathët në zonën e së vërtetës.

Derniers articles

Blinken uron Kosovën për 16-vjetorin e pavarësisë

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken, ka uruar qytetarët e Kosovës për 16-vjetorin e pavarësisë, duke vlerësuar “partneritetin tonë të qëndrueshëm”. Sipas tij, partneriteti mes...

Ky eshte krimineli serb (miku i Vucicit) i kerkuar nga Interpol per sulmin terrorist ne Kosove (Foto)

Lion, 22 shkurt -Organizata Ndërkombëtare e Policisë (Interpol) ka lëshuar një urdhër arresti për nje serb ekstremist qe deri dje idhte politikan ne Kosove...

Gazeta zvicerane demanton Vucicin ne KS te OKB-se. NZZ: Numri i serbeve po zvogelohet jo vetem ne Kosove, por edhe ne Serbi!

Berne, 22 shkurt -Ka gjithnjë e më pak serbë që jetojnë në Kosovë - dhe në Serbi gjithashtu (In Kosovo leben immer weniger Serben...

Jehona e protestes se djeshme e opozites shqiptare dhe e fjalimit te liderit Sali Berisha ne mediat amerikane dhe botërore

Bernë, 21 shkrut -Jehona e protestes se djeshme e opozites shqiptare dhe e fjalimit te liderit Sali Berisha ne mediat amerikane dhe botërore. Gazeta...

Prof. Dr. Shefqet Krasniqi po «financon» (po ushqen me bukë) gazetarët dhe analistët. Mediat shqiptare: Imami që mund të behet president

Prishtinë, 21 shkurt -Imam Krasniqi autxor i dhjetar librfave shekncore dhe krah i luftes (UCK) po te themelonte parti te veten sot do t’i...