24.5 C
Berne
samedi 10/06/2023

Liri Loshi: E gjeta njeriun e duhur për president të Kosovës..

« Adnan Merovci. Ky njeri i ka sherbyer shumë presidentit Rugova. Dru me qenë, kish marrë diçka prej tij e lere më që është njeri! Pastaj ka kaluar në anën e Hashim Thaçit dhe s’ka lënë gjë të keqe pa folur për Rugovën… » ka shkruar publicisit dhe gazetari ynë i njohur Liri Loshi në një shkrim postuar ne fb me titull: E gjeta njeriun e duhur për president të Kosovës, përcjell gazeta zvicerane në gjuhën shqipe « Le Canton27.ch » 

Aucune description disponible.Në vazhdim kolegu Loshi ka shkruar se « Dhe, kur ka përfituar çdo gjë prej Hashim Thaçit, përseri i është kthyer Ibrahim Rugovës bash si nekrofil, për të përfituar krejt çfarë mund të përfitohet prej një të vdekuri! Adnan Merovci është shumë intelegjent. Në një aspekt, ai tejkalon të dy shefat e tij, edhe Rugovën, edhe Thaçin. Nëse Rugova e kishte një fytyrë, Thaçi po ashtu kishte vetëm një. Po hajde, shumë shumë Thaçi kishte dy fytyra, jo më shumë. Adnani i ka tri fytyra. Kosovës i duhet një president me shumë fytyra për t’ua hequr qytetarëve monotoninë çdo ditë. Votoni për Adnan Merovcin president, ju lutem… », ka shkruar ne fund kolegu i luftes qe sherbeu ardheut si gazetare me uniforme te UCK-së.

Kolegu Liri Loshi a kishte harruar apo e ka lënë per me vonë të shkruar rreth « dy bombave » të « Avni Rrustenit » të Brojës n’midis Parisit, që sipas Merovcit « Thaçi m’i lëshoi dy granata dore gjatë rrugës për në Paris »

Meselja e Mervocit: Kur u takuam në aeroportin e Klagenfurtit me Thaçin, i thashë shumë je bërë paqësor, e le luftën dhe tani po vjen po nënshkruan një marrëveshje paqësore…Hashim Thaçi i nxori nga gjepi dy granata dore dhe m’i lëshojë në duar, ndërsa unë u ktheva nga profesori Fehmi Agani dhe presidenti Rugova dhe i pyeta se çka me bë me to. Ata veç ma kanë bërë me dorë ik ik prej neve

Derniers articles

Ismajl Kadare: Tirana dhe Prishtina duhet jo vetëm të shqetësohen, por të veprojne me shumë për shqiptaret e diskriminuar në Luginën e Preshevës

EKSKLUZIVE - Prishtinë, 8 qershor -Shkrimtari yne i njohur me renome botërore, z.Ismajl Kadare po merr pjesë në edicionin e 23-të Panairit të Librit...

Stano nga BE ja ben « dardhe » Edi Ramës rreth nje far drafti të tij për Kosovën. Brukseli i përgjigjet Ramës se « Falemnderit, por ne...

BE vlerëson kontributin e Shqipërisë, por për Asociacionin vetëm në kuadër të dialogut ndërmjet Kosovës dhe Serbisë Lidhur me përgatitjen e draft-statutit për Bashkimin e...

Ish-komandanti i NATO-s, gjenerali Wesley Clark në Prishtinë: Ështe e drejtë e Kosovës që të forcojë sovranitetin e saj dhe të kontrollojë veriun si...

Prishtinë, 9 Ish-komandanti i NATO-s, gjenerali Wesley Clark, ne bisede me redaktorin per marëdhënie nderkombëtare te gazetes zvicerane ne shqip Le Canton27.ch ka thënë...

Nefail Maliqi: Me Vokrrin ne seline e UEFA-s, punuam bashk me vite te tera derisa ja arritem qellimit. Ai mbetet ambasador i futbollit kombetar...

Para pese vitesh (3 maj 2016) gazetari yne Nefail Maliqi kumton lajmin i pari nga selia e UEFAs, rrespektvisht nga Asambleja e Pergjtishme e...

Pas terrorit në Serbi kundër fëmijeve, vazhdon në Francë. Terroristi me kryq n’qafe Abdalmasih H. bërtiti « Në emër të Jezu Krishtit », pasi masakroi fëmijet...

Gjeneve, 9  qershor -Katër fëmijë, në veçanti, u plagosën me thikë gjatë një sulmi, të enjten, 8 qershor, në Annecy (Haute-Savoie). Pas terrorin kunder...