12.5 C
Berne
mardi 21/05/2024

Lajmi fundit nga Brukseli: Te henen e ardhshme Escobar dhe Lajcak ne seline e NATO-s

Bruskel, 6 dhejtor -Ne fillim te javes se ardhshjme do gjenden per nje vizitë në seline e NATO-s Zëvendës Ndihmës Sekretari Amerikan, Departamenti i Shtetit, z. Gabriel Escobar dhe Përfaqësuesi Special i BE-së, z. Miroslav Lajčák, njfton gazeta zvicerane në shqip le Canton27.ch duke ju referuar burimeve te NATO-s

Më saktsisishtmë 9 janar (e hene) 2023, Zëvendës Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, z. Mircea Geoană do të takohet me z. Z. Escobar dhe z. Lajčák do të marrin pjesë gjithashtu në një takim jozyrtar të Këshillit të Atlantikut të Veriut.

Derniers articles