4.3 C
Berne
mercredi 30/11/2022

La police du Kosovo arrête le président du FFK Agim Ademi

Pristina, mars 16 – La présidente de la Fédération de football du Kosovo, Agim Ademi, aujourd’hui, dans la soirée, a été arrêtée par la police de Kosovar, annonce de Pristina, la correspondante du journal suisse Le Canton27.ch, faisant référence au Kosovar Media.

Il reste encore deux semaines (3 avril) lorsque dans la Fédération de football du Kosovo, le nouvel élection du président aura lieu, où il y a une vaste campagne entre les candidats, tandis que dans la siege du FFK à Pristina, il règne une situation chaude.

Ademi, a été arrêté à la suspicion d’attaquer FFK officiel Artan Govori.

La même chose, par une décision du procureur, a été affectée à 48 heures de détention de la police. Aujourd’hui, les chef du FFK, Agim Ademi a nié l’attaque physique, affirmant que c’était juste un débat.

Après la mort du président FFK Fadil VOKRRI en 2018, son poste cette année-là, après quelques semaines, a pris son ancien vice-président de son FFK Agim Ademi

Derniers articles

Gazetari ndërkombëtar Nefail Maliqi jep lajmin e parë nga Brukseli për ngjyrën jeshile te BE-së për liberalizimin e vizave për qytetaret e Kosovës

Bruksell, 30 Nëtnor -Ambasadorët e Shteteve Anëtare të Bashkimit Evropian këtë të mërkurë kanë rënë dakord për mandatin negociues të Këshillit për rregullacionin për...

Shkolla shqipe në Nyon bashkë me shqiptarë e zviceranë festuan Ditën e Flamurit dhe 110-vjetorin e pamvarësisë

Nyon, 29 nentor -Si në Shqipëri, Kosovë e mbarë shqiparët në ballkan edhe diasporë gjatë uikendit të fundit kanë shënuar Ditën e Pavaresisë së...

Gazetat zvicerane: Dua Lipa, Ylli botëror i muzikës nga Kosova merr pasaporten shqiptare.

Berne, 28 nentor -Këngëtarja britanike Dua Lipa tashmë ka nënshtetësi shqiptare. Këtë ia ka paraqitur presidenti i Shqipërisë, Bajram Begaj. “Ajo na bëri krenarë”- Dua...

Zyrtare: Zvicra pranon 8,500 punëtorë të rinj nga vendet e treta si Kosova, Shqipëria, Serbia, Maqedonia..

Bernë, 29 nentor -Ekonomia zvicerane duhet të jetë në gjendje të vazhdojë të rekrutojë fuqinë punëtore të kualifikuar që i nevojitet në 2023. Kështu,...

Këngëtarja boterore Dua Lipa bëhet me nënshtetësinë shqiptare

Tirane, 28 Nentor -Këngëtarja kosovare me famë botërore Dua Lipa ka marrë nënshtetësinë shqiptare. Lajmi u bë i ditur nga Presidenca në Shqipëri dhe...