-2.4 C
Berne
mardi 6/12/2022

Zvicër, ky kosovar ka 12 vite në arrati

Bernë, 9 tetor -Ky kosovar nga Aargau i njohur pe rpolcine kantonale është në arrati për dymbëdhjetë vjet, njofton gazeta zvicerane Le Canton27.ch duke ju rferaur Minisstrise kantonale.

Të burgosurit që shpërthejnë ose arratisen nga burgu janë bërë vazhdimisht tituj në të kaluarën.

Në Baden, të burgosurit u mbuluan me çarçafë, në Zurzach njëri u arratis teksa vizitonte dentistin. Një tjetër u qëllua për vdekje nga një oficer policie teksa po përpiqej të arratisej.

Të martën, një i burgosur u arratis nga stacioni i trenit në Aarau gjatë transportit të të burgosurve. 34-vjeçari tunizian ishte në paraburgim në pritje të dëbimit dhe do të dërgohej në zyrën e migracionit. Megjithë një kërkim të menjëhershëm, ai që atëherë është zhdukur nga faqja e dheut.

Derniers articles

Një shqiptar gjendet i vdekur në burgun e Beogradit. I ndjeri në trup mbante tatu figurën e Adem Jasharit, UÇK-në dhe Skenderbeun

Oslo, 5 dhjetor -Trupi i nje shetasi norvejgez me origjine shqiptare eshte gjetur i vdekur ne burun e kryqyteti serb ne Beograd, njfton gazeta...

Lajmi fundit: FIFA hap procedurat kundër Serbisë, jo kundër Xhakës

Cyrih, 5 dhjetor -Pas letres se gazetes zvicerane ne shqip derguar Gianni Infantino (Gazette zvicerane në shqip “Le Canton27” i shkruan letër shefit të...

Gazeta zvicerane në shqip Le Canton27.ch shpall Granit Xhakën “Personalitet të vitit 2022”

Bernë, 5 dhjetor -Gazeta zvicerane në shqip Le Canton27.ch sivjet ka zgjedhur për ta shpallur “Personalitet të vitit-2022” yllin e futbolllit te Zvicres, kapitenin...

Me mysafirin e « Vjeshtes Letrare te Gjilanit », shkrimtarin Halil Matoshi

Gjilan, 3 dhjetor, Edicioni i 13-të e Manifestimit tradicional "Vjeshta letrare e Gjilanit", që njëkohësisht për nga kohëzgjatja i ngjan një maratone letrare, në...

Kështu Xhaka dhe Shaqiri “shqiponjat” serbe i shndërruan ne « sorra »! “Shqiponjat” serbe nga Katari kthehen në Beograd pikë e pesë, kokën ulur, pa asnjë...

Beograd, 4 dhjetor -Futbollistët serbë nuk kanë thënë asnjë fjalë pas mbërritjes në Serbi (Fudbaleri Srbije nisu rekli ni reč po dolasku u Srbiju.."...