15.4 C
Berne
dimanche 4/06/2023

Kur te bie shiu n’kallamoq. Miliona dollarë bien nga kamioni në autostradën e Kalifornisë. Nga ky « shi » i parave përfituan edhe dhjetra shoferë shqiptare ne Amerikë

Kaliforni, 22 nentor -Një transportues parash humbi çanta me para në një autostradë. Patrulla e Autostradave të Kalifornisë po punon tani me FBI-në për të identifikuar individët që nuk i kanë dorëzuar ende parate e mbledhura. Nga ky « shi » i parave përfituan edhe dhjetra shoferë shqiptare ne Amerikë, por emrat e tyre nuk dihen, njofton gazeta zvicerane ne shqip Le Canton27.ch.

Shiu i parave krijon kaos në autostradë ..FBI po kërkon faturat

Vrenë me një shans për para? Drejtuesit e automjeteve përleshen si shira parash nga kamioni i blinduar në SHBA Video nga vendi i ngjarjes tregon shoferët që përpiqen të marrin para, pasi çanta me para ranë nga një kamion i blinduar në një autostradë të Kalifornisë Jugore.

Shoferët u përpoqën të kapnin çfarëdo parash që mund të merrnin në dorë pasi çanta me para ranë nga një kamion i blinduar në një autostradë të Kalifornisë Jugore në Shtetet e Bashkuara të premten. Sipas autoriteteve, incidenti ndodhi në orën 9:15 të mëngjesit, ndërsa kamioni i blinduar po shkonte nga San Diego në një zyrë të Federal Deposit Insurance Corp.

Disa çanta në kamion u hapën, duke mbushur me valuta rrugën kryesore në Carlsbad të Kalifornisë Jugore. shënime. Videoja nga vendi i ngjarjes tregon njerëzit që merrnin para, ndërsa disa njerëz mbanin tufa me para dhe hidhnin në ajër kartëmonedha — kryesisht kartëmonedha 1 dhe 20 dollarë.

Demi Bagby, një ndërtues i trupit, postoi pamjet e skenës kaotike në faqen e saj në Instagram dhe tha: « Kjo është gjëja më e çmendur që kam parë ndonjëherë, fjalë për fjalë të gjithë ndalojnë në autostradë për të hequr paratë nga autostrada ».Cloudy with a chance of money? Drivers scramble as cash rains from armoured truck in US - World News

Derniers articles

Pushimet verore: Çmimet më të ulëta në ballkan dhe Evropë ato në Shqipëri. Zvicra ka emër në Shqiperi. Hoteli « Mövenpick » në Lalez Durrës me...

Ky është hoteli me modern shqiptar «Mövenpick» në Lalez Durrës vetem 20 minuta nga kryeqyteti shqiptar Tiranës, me i preferuari për shqiptarët e diasporës! Pushimet vjetore në...

Me Xherdan Shaqirin nuk ka krizë për Zvicrën

Kur është Xherdan Shaqiri në formë padyshim se nuk ka krizë edhe për lojën e kombëtares së Zvicrës. Zvicra po përgatitet për dy sfidat e...

Zvicra fton tre shqiptarë në krye me kapitenin Granit Xhaka

Treneri i kombëtares zvicerane Murat Yakin, gazetarit shqiptar te Le Canton27.ch: Jemi gati për kualifikuese të Kampionatit Evropian. Zviceta gati edhe perballe Serbisë Selektori i...

Në fjalimin e parë nga Zyra Ovale, Presidenti Biden flet për shmangien e kolapsit financiar

Presidenti Joe Biden mbajti një fjalim të premten në mbrëmje pas miratimit të ligjit për ngritjen e tavanit të borxheve që mund të marrë...

Zelensky për Putinin: Më shumë i ngjan modelit sesa presidentit

Vladimir Putin, për shkak të dëshirës së tij të vazhdueshme për t’i treguar botës diçka, duket më shumë si një manekin sesa një udhëheqës...