6.9 C
Berne
jeudi 2/02/2023

Kryeparlamentari i Kosovës Glauk Konjufca nesër në Gjenevë takim me autoritetet zvicerane dhe mërgmitarët

Gjenevë, 1 dhjetor -Nesër në Gjenevë do te qendroje kryeparlamentari i Kosovës Glauk Konjufca. Gjate kesaj vizite z.Konjuca ne Gjenevë do te takoj autoritetet e kantonit si dhe diasporen, njofton gazeta zvicerane ne shqip Le Canton27.ch

Kurse ne mbremje eshte organizuar nje tribu e ehapur me moton « roli i diaspores shqiptare në Zvicër » ku pos kryeparlamentarit kosovar z.Konjufca do te merr pjese edhe  Tierri Apotheloz, minister i mirqenies social ne kantonin e Gjenevës.

Takimi me komunitetin shqiptare ne Gjenvë do te mabhet ne brëmje (nga ora 18-20) në Haute Ecole de Travaile Social de Gnève (Batiment E) ne Rue de Pre-Jerume ne Gjenevë.

Derniers articles

Interpol, arrestohet ne France një vrasës i dënuar i lidhur me ‘Ndrangheta’

Lion (Interpol) 2, shkrut -Një vrasës i dënuar i lidhur me ‘Ndrangheta’ është arrestuar në Francë me mbështetjen e fortë të Projektit të Bashkëpunimit...

Reagim ndaj Ahmet Qeriqit (Kosova e Lire) per censurë të pashembullt lidhur me simbolin e gjenocidit

"Fillimisht ju falënderoj për hapësirën që na keni dhënë për të sqaruar çdo gjë që lidhet me nismën që lulëkuqja të bëhet simbol i...

Kjo është diferenca e pagës së udhëheqësve të sotëm me pagën e atyre që ishin dikur

Analisti Xhevdet Pozhari ka bërë një karasim të pagave që dikur kishin udhëheqësit e Kosovsë, dhe tani këta aktual. Ai thotë se Ramush Haradinaj prin me...

Abrashi, Shabani e Demhasaj me Grasshoppersin eliminohen nga Baseli i Zeqirit

Baseli është kualifikuar në çerekfinale të Kupës së Zvicrës në futboll. Grasshoppersi si vendas ka pësuar humbje me rezultat 5:3 nga Baseli. Përballja e Kupës mes...

FBI nuk gjen dokumente të klasifikuara nga kontrolli në një nga shtëpitë e presidentit Biden

FBI-ja nuk gjeti dokumenta të klasifikuara gjatë një kontrolli të urdhëruar nga Departamenti amerikan i Drejtësisë në një nga shtëpitë e Presidentit Joe Biden,...