16.4 C
Berne
jeudi 23/03/2023

Koronavirusi ende ktu pari. Sot ne Zvicer 58’110 raste me 17 te vdekur

Numrat aktualë të koronave: 188 të shtruar në spital, 138 në terapi intensive, 17 viktima, njofton gazeta zvicerane ne shqip Le Canton27.ch

Zyra Federale e Shëndetit Publik jep çdo ditë pune informacion mbi zhvillimin e epidemisë së koronës në Zvicër. Në tabelën e statistikave, Blick përmbledh vazhdimisht figurat kryesore më të rëndësishme të autoriteteve.

E hënë, 7 mars: 188 shtrime në spital, 138 në IPS, 17 vdekje

Në Zvicër aktualisht janë 1430 pacientë me korona në spital, 138 prej tyre në njësinë e kujdesit intensiv (ICU). Në përgjithësi, BAG raportoi 188 shtrime të reja në spital dhe 17 vdekje në 48 orët e fundit. 128.899 teste për korona rezultuan në 58.110 raste të konfirmuara.

Derniers articles

Ish-presidenti i Kosovës Behgjet Pacolli: Kenia ka marrë vendim për njohjen e pasaportës së Kosovës!

Kryetari i AKR-së, Behgjet Pacolli ka njoftuar se Republika e Kenias ka marrë vendim për njohjen e pasaportës së Kosovës Pacolli ka shtuar se Kenia...

Zelensky uron Ramazanin: Le të na ndihmojë lutja ndaj të pafeve rusë

Kirv, 23 mars -Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky, ka uruar besimtarët myslimanë për muajin e Ramazanit, me mesazhin që Ukraina “të pastrohet nga e...

Edhe kjo ndodhe: OKB përshëndet një marrëveshje te paarritur?! Në vend qi t’i bëj presion Vucicit qe refuzoi te nënshkruajë marreveshjen mes Kosoves dhe...

Stop the caressing of the UN and the EU towards Serbia and Vucic!.This also happened: The UN welcomes an unreached agreement?! Instead of putting...

EULEX demanton disa media se Sylejman Selimi qenka marrur ne pyetje

Prishtine, 22 mars -Sot ne disa media është raportuar se Sylejman Selimi, ish-komandant i Përgjithshëm i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës qenka intervistuar sot nga...

Pasi, Vucic tha se do ta pengoj Kosoven në OKB, zyrtaret e kësaj organizate nderkombëtare tregojnë se kush vendos për antetarësimin e Kosovës ne...

New York -Çështja e perspektivës së Kosovës për anëtarësi në BE dhe OKB është ringjallur me nisjen e dialogut politik në vitin 2012. Në...