18.5 C
Berne
lundi 15/04/2024

Kështu Xhaka dhe Shaqiri “shqiponjat” serbe i shndërruan ne « sorra »! “Shqiponjat” serbe kthehen në Beograd kokën ulur, pa asnjë fjalë!..

Beograd, 4 dhjetor -Futbollistët serbë nuk kanë thënë asnjë fjalë pas mbërritjes në Serbi (Fudbaleri Srbije nisu rekli ni reč po dolasku u Srbiju.. » eshte yk ttiulli gazeatve serbe qe i prtien futbollistet e ekipit sere ne aeroprotn e Beogradit te cilet sot u kthyen nga Katari. Mediat kane shkruar ata ishin te lodhur,te deshpruar dhe zhgenjyer, trasnmeton gazeta zvicerane në shqip Le Canton27.ch
Ekipi serb nuk ka mbërritur në përbërje të plotë. Përkatësisht, Marko Grujiq, Nikola Milenković, Darko Lazović dhe Filip Đuričić u kthyen në klubet e tyre direkt nga Katari për t’iu bashkuar përgatitjeve për vazhdimin e sezonit, ndërsa Predrag Rajković u kthye nga Doha në Beograd me bashkëshorten e tij Ana Rajkoviq.
Lojtaret e ekipit serbe u kthen te ndare, pike e pasë koken ulur, ashtu qysh ja kishin nxjerr bileten ne Katar Xhaka dhe Shaqiri njëkahshe za Beograd!.. Futbollistët serbë nuk kanë thënë asnjë fjalë pas mbërritjes në Serbi. Atyre Xhaka dhe Shaqiri, per nja 8 vite ua prenë rrugen Serbisë né kampionat botror! 

 

Futbollistët serbë zbarkuan në Beograd në orën 16:00 me më shumë se një orë vonesë, pasi fluturimi nga Doha ishte vonuar.

Përzgjedhësi Dragan Stojkoviq bëri dorë vetëm pasi mbërriti në Beograd dhe përsëriti se do t’i drejtohet kombit të hënën në orën 14.00.

Më pas në Shtëpinë e Futbollit në Stara Pazova të analizojnë dështimin dhe eliminimin nga Botërori vetëm me një pikë, mjaftueshëm për vendin e fundit në Grupin G.

Pas zbritjes nga avioni, të parët u shfaqën Andrija Zhivkoviq, Ivan Iliq, Urosh Raçiq, Nemanja Maksimoviq, Strahinja Erakoviq, askush nuk foli. U shfaqën edhe vëllezërit Sergej dhe Vanja Milinkoviq-Saviq, të cilët më pas u ndalën për të bërë foto me fmëmijet pa sherr se te medhe nje nuk ju afruan, ju pane marifetin ne Katar.

Me radhë dolën kapiten Dushan Tadiq, Filip Kostiq, Sasha Lukiq, Millosh Veljkoviq, Strahinja Pavloviq, Aleksandar Mitroviq, Dushan Vllahoviq, Filip Mlladenoviq, Nemanja Radonjiq, Srđan Babiq, nuk thanë asnjë fjalë.

 *Kështu mbetën pa fjalë “shqiponjat” me të mbërritur në Beograd… » (Tako su „orlovi“ zanemeli po dolasku u Beograd…) me ekto fjale perfundon shrkimi i « mikrpitjes » se gazetes serbe nova.rs për  kthimin e lojatareve te tyre pa sukses.Peut être une image de 3 personnes et personnes debout

Derniers articles

Nuk vriten vetëm gratë shqiptare..Psh në Zvicër për cdo vit vriten nga 40 femra, në Srbi nga 30, në Francë, në cdo tri ditë...

Bernë, 15 prill -Mbi 90,000 gra dhe vajza u vranë në botë vitin e kaluar - më së shumti në dy dekadat e fundit....

Horror me një kishë / I riu masakroi me thikë priftin dhe besimtarët, ja momenti i tmerrshëm kur…+18 VIDEO

Një sulm tjetër me thikë ka ndodhur në Sideni të Amerikës, këtë herë jo në një qendër tregtare por në një kishë. Peshkopi dhe besimtarët...

Granit Xhaka, ky bir Kosove me këmbë të arta që po shkruan historinë e Gjermanisë dhe Zvicrës

Bernë, 14 prill -Bayer Leverkuseni edhe zyrtarisht është kampioni i ri i Gjermanisë.  Bayer siguroi titullin pesë javë pa ra perdja e kampionatit gjerman....

SHBA tërhiqet, presidenti Joe Biden merr vendimin: Nuk do do jemi pjesë e sulmeve ndaj Iranit

Presidenti i SHBA Joe Biden dhe zyrtarët e lartë të ekipit të tij të sigurisë kombëtare, duke kërkuar të frenojnë rrezikun e një lufte...

Izraeli: Do përgjigjemi ndaj çdo shteti që lejon kalimin e dronëve nga Irani

Irani ka nisur mbrëmjen e të shtunës një sulm hakmarrës ndaj Izraelit duke lëshuar mbi 500 dronë kamikazë, të cilët raportohet se do të...