18.8 C
Berne
lundi 25/09/2023

Kështu Xhaka dhe Shaqiri “shqiponjat” serbe i shndërruan ne « sorra »! “Shqiponjat” serbe kthehen në Beograd kokën ulur, pa asnjë fjalë!..

Beograd, 4 dhjetor -Futbollistët serbë nuk kanë thënë asnjë fjalë pas mbërritjes në Serbi (Fudbaleri Srbije nisu rekli ni reč po dolasku u Srbiju.. » eshte yk ttiulli gazeatve serbe qe i prtien futbollistet e ekipit sere ne aeroprotn e Beogradit te cilet sot u kthyen nga Katari. Mediat kane shkruar ata ishin te lodhur,te deshpruar dhe zhgenjyer, trasnmeton gazeta zvicerane në shqip Le Canton27.ch
Ekipi serb nuk ka mbërritur në përbërje të plotë. Përkatësisht, Marko Grujiq, Nikola Milenković, Darko Lazović dhe Filip Đuričić u kthyen në klubet e tyre direkt nga Katari për t’iu bashkuar përgatitjeve për vazhdimin e sezonit, ndërsa Predrag Rajković u kthye nga Doha në Beograd me bashkëshorten e tij Ana Rajkoviq.
Lojtaret e ekipit serbe u kthen te ndare, pike e pasë koken ulur, ashtu qysh ja kishin nxjerr bileten ne Katar Xhaka dhe Shaqiri njëkahshe za Beograd!.. Futbollistët serbë nuk kanë thënë asnjë fjalë pas mbërritjes në Serbi. Atyre Xhaka dhe Shaqiri, per nja 8 vite ua prenë rrugen Serbisë né kampionat botror! 

 

Futbollistët serbë zbarkuan në Beograd në orën 16:00 me më shumë se një orë vonesë, pasi fluturimi nga Doha ishte vonuar.

Përzgjedhësi Dragan Stojkoviq bëri dorë vetëm pasi mbërriti në Beograd dhe përsëriti se do t’i drejtohet kombit të hënën në orën 14.00.

Më pas në Shtëpinë e Futbollit në Stara Pazova të analizojnë dështimin dhe eliminimin nga Botërori vetëm me një pikë, mjaftueshëm për vendin e fundit në Grupin G.

Pas zbritjes nga avioni, të parët u shfaqën Andrija Zhivkoviq, Ivan Iliq, Urosh Raçiq, Nemanja Maksimoviq, Strahinja Erakoviq, askush nuk foli. U shfaqën edhe vëllezërit Sergej dhe Vanja Milinkoviq-Saviq, të cilët më pas u ndalën për të bërë foto me fmëmijet pa sherr se te medhe nje nuk ju afruan, ju pane marifetin ne Katar.

Me radhë dolën kapiten Dushan Tadiq, Filip Kostiq, Sasha Lukiq, Millosh Veljkoviq, Strahinja Pavloviq, Aleksandar Mitroviq, Dushan Vllahoviq, Filip Mlladenoviq, Nemanja Radonjiq, Srđan Babiq, nuk thanë asnjë fjalë.

 *Kështu mbetën pa fjalë “shqiponjat” me të mbërritur në Beograd… » (Tako su „orlovi“ zanemeli po dolasku u Beograd…) me ekto fjale perfundon shrkimi i « mikrpitjes » se gazetes serbe nova.rs për  kthimin e lojatareve te tyre pa sukses.Peut être une image de 3 personnes et personnes debout

Derniers articles

Reagim i Këshillit të Ambasadorëve Shqiptarë (KASH), lidhur me veprimet terroriste të bandave serbe në fshatin Banjske të Leposaviqit kundër Policisë së Kosovës

Tirane, 24 shtator -Këshilli i Ambasadorëve Shqiptarë dënon me forcën më të madhe sulmin terrorist të banditeve serbë, nga i cili deri me tani...

Situate e tendosur ne Kosove pas vrasjes te nje polici nga bandat serbe / Diaspora kosovare po flasin per mobilizim. Kurse ne Zvicer paralajmerohen...

Prishtine, 24 shtstor -Sot ne oret e hershme ne Veri te Kosoves eshte vrare nje police dhe nje tjeter eshte plagosur nga bandat kriminale...

Sot ne Veri te Kosoves bandat kriminale serbe vrasin nje police kosovar. Analistet akuzojne Borrell, Lajcak dhe Vucic per nxitje per lufte

Prishtine, 24 shtstor -Sot ne oret e hershme ne Veri te Kosoves eshte vrare nje police dhe nje tjeter eshte plagosur nga bandat kriminale...

Kryeministri Kurti dhe deputeti Wermuth ne Olten uruan fitore kandidateve shqiptare per deputete ne parlamentin zviceran ne zgjedhjet e tetorit

Olten, 23 shtator -Pas nje dite takime, biseda dhe akivitete ne presidencen e Konfederates zvicerane dhe me kandidatet shqiptar qe do garojne per deputete...

Le député genevois Arbër Jahija salue le Premier ministre kosovar. Voici ce qu’il a écrit de la rencontre avec Albin Kurti

Après la réunion bilatérale avec le président suisse Alain Berset, le Premier ministre du Kosovo, Albin Kurti, ainsi que la ministre de la Culture,...