4.6 C
Berne
mardi 28/11/2023

Fabienne Fischer përmes nje VIDEO i ben thirrje qytetareve të Gjenevës të votojnë « Për klimën dhe drejtësinë sociale », më 30 prill

Gjenevë, 24 prill -Aleanca e re e së djathtës dhe e djathtës ekstreme dëshiron ta çojë Gjenevën në një botë që lë mënjanë më të dobëtit, injoron urgjencën klimatike, shet kulturën, diskriminon ata që tregojnë dallimet e tyre dhe stigmatizon të huajt, thuhet fillimisht ne mesazhin e Këshilltarja e Shtetit dhe kandidatja Fabienne Fischer, drejtuar elektroratit zviceran ne Kantonin e Gjenevës, transmeton gazeta zvicerane ne shqip Le Canton27.ch

Më 30 Prill, ne duhet të mobilizojmë gjithnjë e më shumë se kurrë për të mbrojtur një botë që mund t’ua transmetojmë pa turp brezave të ardhshëm.

Të votojmë së bashku për ekologjinë dhe të majtën e bashkuar! Ju ftoj të më mbështesni mua si dhe Thierry Apothéloz, Antonio Hodgers dhe Carole-Anne Kast. 4 kryqe në listën 4, as një më shumë e as një më pak në 30 prill!

Ter Gjelebertit e Gjenevës
Partia Socialiste e Gjenevës

Derniers articles

Në Vienë po mbahen punimet e Asamblesë së Përgjithshme të Interpolit – Feston edhe 100-vjetorin e themelimit të saj

Gazetari Nefail Maliqi nga Austria / Nga i derguari yne special ne Asamblene gjenerale te Iterpolit ne Viene Vienē, 27 nentor (Nefail Maliqi) -Organizata më e...

Në Kosovë është hapur Zyra e Unionit të Bizneseve Shqiptaro-Gjermane. Ne kete evenment, filantropi Lazim Destani bashkon krerët e shtetit e Kosovës me liderët...

Prishtinë, 25 nëntor -Pas aktiviteteve dyditëshe në Samitin e III-të të Diasporës në Tiranë, ne Kosovë eshte hapur Zyra e Unionit të Bizneseve Shqiptaro-Gjermane...

Cila është historia e vërtetë e BLACK FRIDEY? E premte e zezë”?

Berne, 24 nentor - Black Fridey ka rrënjë më të errëta nga sa mund të imagjinoni. BLACK FRIDEY (E premtja e zezë) jo vetem...

Zvicra dhe Kosova në të njejtin vit (2030) mbajne Lojerat Olimpike

Brrne, 24 nentor -Një “po” e qartë nga Parlamenti Sportin ju dha për Lojërat Olimpike Dimërore 2030 në Zvicër. Ndryshe edhe Kosova pi at...

Tri poezi per Nanën nga poetja e re Ferdane F.Sahiti

Ferdane F. Sahiti A ma ban Hallall oj Nanë Nanë u nisa sot edhe unë nanë u nisa nanë drejt ksaj rruge që kurrë se kam dashtë. Nanë, u nisa...