2.4 C
Berne
lundi 6/02/2023

Kërcënohet me jetë kryeministri i Kosoves/ Kercnuesi: 10 milionë euro kush ma sjelle koken e Albin Kurtit!

Prishtine, 27 tetor -Kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti është kërcënuar me jetë përmes nga persona ende te panjohur. Kete e ka konfirmusr policia e Kosoves, njofton nga Prishtina korrespondenti i gazetes zvicerane ne shqip Le Canton27.ch

Mesohet se nje person me emrin e Facebook-ut, Daniel Arianitti, ka shkruar se jep shpërblim prej 10 milionë eurove në këmbim “të kokës së Albinit” i cili kishte fituar zgjedhjet e 14 shkurtit te ketij viti qe sot eshte ne krye te Qeverise se Kosoves. Ai eshte politikani me i votuar nga gjithe lideret e Kosoven keto dy decenieve te fundit.

“10 milionë euro kush ma sjell kokën e Albinit, Fidel Castros, psikopatit shqiptar”, ka shkruar ai në Facebook

Lidhur me rastin policia e Kosoves per gazeten zvicerane ne shqip Le Canton27.ch kane deklaruar se “pas kercnimit te kryeministrit shqiptar z. Kurti menjëherë janë iniciuar hetimet dhe ato janë duke vazhduar, përderisa bazuar në hetimet e deritanishme dhe vlerësimin e rrezikut, njësia e reagimit të shpejtë është larguar nga lokacioni.”

Derniers articles

Edhe Kosova në Forumin Ndërkombëtar të Bashkëpunimit në Zvicër 15-16 shkurt Gjenevë

Gjenevë, 6 shkurt -Nën titullin “Edukimi për të ardhmen”, Kongresi Vjetor i Bashkëpunimit Ndërkombëtar të Zvicrës do t'i kushtohet temës së arsimit dhe do...

Jeta sekrete e kreut të kishës ruse në Zvicër..Prift, spiun i KGB, propagandist dhe mbeshtës terrorin rus mbi fëmijët dhe popullaten civile ne Ukraine

Patriarku Kirill (majtas) me Vladimir Putin gjatë një Bernë, 6 shkurt -Patriarku i Moskës, Kirill I mbron pushtimin e Ukrainës dhe mallkon Perëndimin. Por ai...

Beogradi « njeh » Republikën e Kosovës! E konfirmon qeveria serbe në komunikatën zyrtare (DOC.)

Faqja zyrtare e Qeverisë së Serbisë Prishtine/Beograd, 5 shkurt -Serbia pranon zyrtarisht në komunikimet e saj të publikuara online se Kosova është republikë. Një nga faktet...

Po të ishte dorëzuar Sali Berisha…

Shkruan: Hysni GURRA Nëse Sali Berisha nuk do të ishte ky karakter njerëzor dhe ky karakter politik që është, i cili nuk dorëzohet, nuk trembet,...

Shqipëria do të duhej tërheq ambasadorin e saj nga Beogradi!

Shkruan: Refik HASANI Shqipëria, do të duhej tërheq ambasadorin e saj nga Beogradi, sepse Serbia  gjithnjë po vazhdon të ushqej e helmoj  popullin e vetë,...