0.5 C
Berne
samedi 10/12/2022

Katër turistë rusë humbën jetën në një hotel në Shqiperi 

Tiranë, 16 tetor -Sot, brenda pak minutash janë gjetur kater viktima ne nje hotel ne Shqipëri. Ështe ky bilanci tragjik i ngjarjes, qe sipas burimve policore ata janë gjetur të asfiksuar në një dhomë saune në një hotel në Qerret të Kavajës, kurse njeri ka kërcyer nga hoteli, njofton nga Tiarana korrespekondenti i gazetes zvicerane Le Canton27.ch

Raportohet se viktimat janë Nataliia Burenkova, 58 vjeçe, Sergei Burenkov, 60 vjeç, Nikita Belousov, 37 vjeç, Ekaterina Burenkova, 31 vjeçe.

Mediat vendore kane siguruar edhe pamjet nga hotel “Gloria” ku vetëm pak kohë më parë u gjetën te vdekur 4 rusët.

Gazeta zvicaranene në shqip Le Canton27.ch ka mesuar se 4 turistët rusë kishin ardhur prej një javë në Shqipëri për pushime. Ata ishin pjesë e një grupi të madh turistësh rus. Kanë qenë pikërisht pjesa tjetër e grupit që kanë vërejtur mungesën e tyre dhe pas kërkimeve i kanë gjetur të vdekur në dhomën e saunas të hotelit ku ishin akomoduar.

Ndërkohë policia ka shkuar në vendin e ngjarjes dhe po puno për të zbardhur të plota detajet e kësaj ngjarje të rëndë.

Ngjarja ka ndodhur afro mesnatës thuhet nga burimet policore. Eshtë njoftuar ambasada ruse në Tiranë për këtë ngjarje tragjike me 4 turistë rus në Qerret.

Derniers articles

Policia belge arreston për korrupsion nënpresidentja e Parlamentit Europian, grekja Eva Kaili

Bruksel 9 dhjetor  -Eurodeputetja greke Eva Kaili u arrestua sot nga policia belge sr bashku me katër persona të tjerë, si pjesë e një...

‘E kujt është Gazeta Express dhe Televizioni T7?’

Shkruan: Ali Sh. Mehmeti “Muajve të fundit është përfolur se Gazeta Express dhe Televizioni T7 janë shitur dhe se Berat Buzhala nuk do të jetë...

NATO, Stoltenberg paralajmëron për rrezikun e përhapjes së konfliktit

Bruksel, 9 dhjjtor -Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg shprehu shqetësimin se luftimet në Ukrainë mund të dalin jashtë kontrollit dhe të shndërrohen...

Zvicra në Katar, një angazhim brenda dhe jashtë fushës

Që nga viti 1950, Dita Ndërkombëtare e të Drejtave të Njeriut festohet më 10 dhjetor. Dhe për shkak se Zvicra është e përkushtuar për...

Bernë, Këshilli Federal prezanton draft raportin për gjendjen aktuale të marrëdhënieve ndërmjet Zvicrës dhe BE

Bernë, 9 dhejtor -Në mbledhjen e 9 dhjetorit, Këshilli Federal shqyrtoi draft-raportin “Gjendja aktuale e marrëdhënieve ndërmjet Zvicrës dhe BE-së”. Në këtë raport (Le...