15.3 C
Berne
jeudi 23/03/2023

Kampioni boteror i karatese Enver Idrizi takon presidentin e Kroacise

Zagreb, 18 dhjetor -Legjenda e karatese Enver Idrizi, kampion boteror i ftuar ne «Festivalin» e sportit dhe Karatesë qe u mbajt ne Kroaci, mbreme ne Zagreb ka takuar presidenin kroat Zoran Milanoviç incili ka falenderuar per mbeshtetjen e Kroacide per Kosoven dhe shqiptaret, njifton gazeta zvicerane ne shqip Le Canton27.ch.

Nga ana e tij presidenti kroat Milanovic ka premtuar karatistin shqiptar Enver Idrizin se Kroacia do te vazhdoje te mbeshtes Kosoven sidomos ne liberalizimin e vizave dhe integrimet pro evropiane dhe euroatlantike.

Z,Idrizi gjate qendrimit ne Kroaci ai po ashtu ka takiar edhe Kryetarin e Zagrebit zotri Tomislav Tomaseviç dhe presidenti i karatesë së Kroacisë dhe Sekretarë Gjeneral i Europës Davor Çipek njeriu që ndihmoi kombin tonë. Qe te dy kane premtuar Idrizin se do ta mbrshtesin karatestit e rinj shqiptare ne ballkan.

«Pata rastin të falënderoj trajnerët dhe të tjerët për sakrificat dhe punën zyrtarët sportivë të klubeve të karatesë të Shoqatës Kroate të Karatesë të cilët janë
pavarësisht rrethanave të vështira të operacioneve të klubit të shkaktuara nga Covid 19..» ka thene z. Idrizi per gazeten zvicerane ne shqip Le Canton27.ch

Sipas tij, gjate pandemisë, ata arritën t’i mbanin klubet në një nivel të lakmueshëm, siç dëshmohet nga numri skuadrat hynë për betejat e fundit të ekipit PH në 2021. Këtë vit do të jem një e cila sapo ka filluar në Rijeka në fushatë!

Me një numër të raportuar prej 72 ekipesh, Federata Kroate e Karatesë mori pjese ne ne kete fedtival te karateisteve qe u mbajt te shtunen ne Rijeke.

Derniers articles

Ish-presidenti i Kosovës Behgjet Pacolli: Kenia ka marrë vendim për njohjen e pasaportës së Kosovës!

Kryetari i AKR-së, Behgjet Pacolli ka njoftuar se Republika e Kenias ka marrë vendim për njohjen e pasaportës së Kosovës Pacolli ka shtuar se Kenia...

Zelensky uron Ramazanin: Le të na ndihmojë lutja ndaj të pafeve rusë

Kirv, 23 mars -Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky, ka uruar besimtarët myslimanë për muajin e Ramazanit, me mesazhin që Ukraina “të pastrohet nga e...

Edhe kjo ndodhe: OKB përshëndet një marrëveshje te paarritur?! Në vend qi t’i bëj presion Vucicit qe refuzoi te nënshkruajë marreveshjen mes Kosoves dhe...

Stop the caressing of the UN and the EU towards Serbia and Vucic!.This also happened: The UN welcomes an unreached agreement?! Instead of putting...

EULEX demanton disa media se Sylejman Selimi qenka marrur ne pyetje

Prishtine, 22 mars -Sot ne disa media është raportuar se Sylejman Selimi, ish-komandant i Përgjithshëm i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës qenka intervistuar sot nga...

Pasi, Vucic tha se do ta pengoj Kosoven në OKB, zyrtaret e kësaj organizate nderkombëtare tregojnë se kush vendos për antetarësimin e Kosovës ne...

New York -Çështja e perspektivës së Kosovës për anëtarësi në BE dhe OKB është ringjallur me nisjen e dialogut politik në vitin 2012. Në...