11.2 C
Berne
mardi 16/04/2024

Kampioni boteror i karatese Enver Idrizi takon presidentin e Kroacise

Zagreb, 18 dhjetor -Legjenda e karatese Enver Idrizi, kampion boteror i ftuar ne «Festivalin» e sportit dhe Karatesë qe u mbajt ne Kroaci, mbreme ne Zagreb ka takuar presidenin kroat Zoran Milanoviç incili ka falenderuar per mbeshtetjen e Kroacide per Kosoven dhe shqiptaret, njifton gazeta zvicerane ne shqip Le Canton27.ch.

Nga ana e tij presidenti kroat Milanovic ka premtuar karatistin shqiptar Enver Idrizin se Kroacia do te vazhdoje te mbeshtes Kosoven sidomos ne liberalizimin e vizave dhe integrimet pro evropiane dhe euroatlantike.

Z,Idrizi gjate qendrimit ne Kroaci ai po ashtu ka takiar edhe Kryetarin e Zagrebit zotri Tomislav Tomaseviç dhe presidenti i karatesë së Kroacisë dhe Sekretarë Gjeneral i Europës Davor Çipek njeriu që ndihmoi kombin tonë. Qe te dy kane premtuar Idrizin se do ta mbrshtesin karatestit e rinj shqiptare ne ballkan.

«Pata rastin të falënderoj trajnerët dhe të tjerët për sakrificat dhe punën zyrtarët sportivë të klubeve të karatesë të Shoqatës Kroate të Karatesë të cilët janë
pavarësisht rrethanave të vështira të operacioneve të klubit të shkaktuara nga Covid 19..» ka thene z. Idrizi per gazeten zvicerane ne shqip Le Canton27.ch

Sipas tij, gjate pandemisë, ata arritën t’i mbanin klubet në një nivel të lakmueshëm, siç dëshmohet nga numri skuadrat hynë për betejat e fundit të ekipit PH në 2021. Këtë vit do të jem një e cila sapo ka filluar në Rijeka në fushatë!

Me një numër të raportuar prej 72 ekipesh, Federata Kroate e Karatesë mori pjese ne ne kete fedtival te karateisteve qe u mbajt te shtunen ne Rijeke.

Derniers articles

Lavdi dëshmorëve të parë të prillit të vitit 1981 (Naser Hajrizi dhe Asllan Pireva) me rastin e 43-vjetorit rënies

Shkruan: Ilmi CKOLLI Në vazhdimësinë e përpjekjeve, luftërave dhe qëndresës shekullore të popullit shqiptar për liri, pavarësi dhe bashkim kombëtar, demonstratat e pranverës së vitit...

Fillon në Nju Jork gjyqi historik penal i Donald Trump / Falsifikimi i dokumenteve

New York, 15 prill -Donald Trump të hënën u bë ish-presidenti i parë në historinë e Shteteve të Bashkuara që përballet me drejtësinë penale....

Nuk vriten vetëm gratë shqiptare..Psh në Zvicër për cdo vit vriten nga 40 femra, në Srbi nga 30, në Francë, në cdo tri ditë...

Bernë, 15 prill -Mbi 90,000 gra dhe vajza u vranë në botë vitin e kaluar - më së shumti në dy dekadat e fundit....

Horror me një kishë / I riu masakroi me thikë priftin dhe besimtarët, ja momenti i tmerrshëm kur…+18 VIDEO

Një sulm tjetër me thikë ka ndodhur në Sideni të Amerikës, këtë herë jo në një qendër tregtare por në një kishë. Peshkopi dhe besimtarët...

Granit Xhaka, me këmbë të arta që po ben krenar zviceranët dhe shqiptarët

Bernë, 14 prill -Bayer Leverkuseni edhe zyrtarisht është kampioni i ri i Gjermanisë.  Bayer siguroi titullin pesë javë pa ra perdja e kampionatit gjerman....