12 C
Berne
lundi 25/10/2021

Ja pse i duhet Istogut kjo vajze dhe ja pse do ta votojne Liridona Lajcin per deputete e ardhshme te komunes

Prishtine, 14 tetor -Sa familja po aq edhe Kosova bashke me institucionet e saja si shtet dhe komuna ka nevoje per nje femer te shkolluar. Dhe kjo mu d te jete Liridona Lajci nje kadidate potenciale per deputete ne komunen e Istogut.

« Pa emancipimin dhe avancimin e  femres shqiptare, as Kosova nuk ka nevoje per nje prezence me te madhe te femres .. » ka thenecsot per gazeten zvicerane ne shqip Le Canton27.ch

 

Juriste e diplomuar, Lififona Lajci qe8 vite udheheq nje biznes individual. Per te primare gjithnje ka qene dhe mbetet avancimi i femres ne shoqerine tone e cila ka ndihmuar ne aftesimin dhe punesimin e tyre, duke qertifikuar afer 100 prej tyre, ka thene znj. Lajci.

Shpresoj qe prioritetet e mia te fuqizohen ne Kuvendin Komunal,ku ne listen fituese mbaj nr 12, ka shtuar ne vazhdim znj Lajci.

Të nderuar qytetarë të Komunës së Istogut!
Fushata zgjedhore ka filluar zyrtarisht.
Është nder i veçantë për mua të jem kandidate për Kuvendin Komunal në Istog nga Lidhja Demokratike e Kosoves, në ekipin e Kryetarit z.Ilir Ferati.

Me përgjegjësi të plotë kërkoj mbështetjen tuaj; në listën fituese unë mbajë numrin 12.

Me shumë respekt,
Liridona Lajçi Avdijaj

#LDK160✔️✌🏼

Derniers articles

Gazetat zvicerane e konsiderojne incident diplomatik skandalin e Serbise me boksieret e Republikes se Kosoves

Berne 24 tetor -Incident diplomatik: Serbia i shtyn boksierët kosovarë (Incident diplomatique: La Serbie refoule les boxeurs kosovars), me ket titull Blick.ch ka shkruar per skandalin...

Skandali/ Serbia ndalon boksierët kosovarë, Shqipëria braktis botërorin

LNjë skandal i vërtetë ka ndodhur ditën e sotme në kufirin Kosovë-Serbi ku këta të fundit kanë ndaluar delegacionin e boksierëve dardanë të hyjnë...

Dita Ndërkombëtare të OKB-së/ Nefail Maliqi ne OKB: Shqipëria 65 vjet anetare e saj, faktor stabiliteti në rajon. Kosova drejt anetarësimit..

Benrë, 24 tetor -Sot eshte dita Nderkombëatre e Organizates se Kombeve te Bashkuara. Kombet e Bashkuara është Organizata Ndërkombëtare është më e madhe dhe...

Nenshkruhet marrëveshje e re mes Bernës dhe Prishtinës. Zvicra ndihmon studentët kosovarë me 160.000 CHF

Nga ardhja e Albin Kurtit ne krye te Qeverise se Kosovës, Zvicra ka nenshkruar nje sër marrëveshjes jo vetëm per studentet, por edhe ne...

Ditë e Madhe, vizitë Xhaminë Jumeirah në Dubai në ditën e xhumasë

Dubai, 16 tetor -Falemnderimi i takon Allahut (xh.h) qe na e mundesoi dhe na gezoi ta vizitojme nje grup gazetaresh nga Zvicra Xhaminë e...