0.4 C
Berne
mercredi 7/12/2022

Speranza: Të rinjtë të na ndihmojnë luften antiCOVID-19

ROMË, 7 shtator /ATSH-ANSA/ – Ne duhet të vazhdojmë t’u kërkojmë të rinjve tanë të na ndihmojnë në lidhje me pandeminë e COVID-19, tha sot ministri italian i Shëndetësisë, Roberto Speranza.

“Ata kanë paguar një çmim të madh në muajt e fundit, duke filluar nga pezullimi i aktiviteteve të shkollës dhe universitetit, por ne duhet t’u kërkojmë atyre të vazhdojnë të na ndihmojnë, sepse virusi u bën paksa më pak dëm atyre që janë të rinj, të fortë dhe pa shumë patologji”, tha Speranza, gjatë një vizitë në inkubatorin biomjekësor të “Toscana Lifes Science”.

“Rreziku që të rinjtë të mund të transmetojnë virusin te prindërit dhe gjyshërit e tyre ekziston”, vazhdoi ai

Ai u bëri thirrje të rinjve italianë të respektojnë rregullat themelore, duke filluar me përdorimin e maskave dhe distancimin fizik me të paktën një metër./ /ervo/

Derniers articles

Rama te ndal urgjent dhunen politike dhe fizike mbi lideret shqiptar?!

Shkruan: Jola HYSAJ Deklarimet në media të një sërë aktorësh kryesorë politikë që shprehen në një farë mënyre kundër aktit te dhunes ndaj kreut te...

Sonte në orën 20:00: Zvicra–Portugalia, ndeshje historike. Ne vijen e pare te « frontit » Shaqiri dhe Xhaka

Bernë, 6 dhjetor -Ky është një ndeshtje dhe rast historike! Zvicra mund të arrijë një çerekfinale të parë të Kupës së Botës që nga...

Dështon atentati i bandave te Edi Rames ndaj liderit te shqiptareve Sali Berisha. « Lirojeni agresorin, autori është ulur në samit », tha Berisha

Një person ende i pa identifikuar ka sulmuar Sali Berishën gjatë marshimit të tij në protestë. Ai menjëherë është neutralizuar nga truprojat. Ende nuk dihet...

Bandat kriminale te Edi Rames pergjakin samitin e BE-se ne Tiranë. Vuçiçi në Tirane, shqiptari vritet në burgun e Beogradit. Presidentja shqiptare dr.Vjosa...

Tiranë, 6 dhjetor Samiti BE-Ballkani Perëndimor sot u mbajt në ambientet e Pallatit të Kongreseve. Për mbarëvajtjen e tij, një pjesë e akseve rrugore janë...

Një shqiptar gjendet i vdekur në burgun e Beogradit. I ndjeri në trup mbante tatu figurën e Adem Jasharit dhe Skenderbeun

Oslo, 5 dhjetor -Trupi i nje shetasi norvejgez me origjine shqiptare eshte gjetur i vdekur ne burun e kryqyteti serb ne Beograd, njfton gazeta...