24.5 C
Berne
samedi 10/06/2023

Ish-profesionisti i FCZ, Domgjoni, zgjedh Kosovën

Berne, 1 tetor -Toni Domgjoni (23) është në skuadrën e Kosovës për ndërkombëtarët e tetorit kundër Suedisë dhe Gjeorgjisë. Pas Kampionatit Evropian U21 me Zvicrën. Ish-profesionisti i FCZ, Domgjoni, ka zgjedhur Kosovën, njifton gZeta zvicerane ne shqip Le Canton27.ch duke ju referuar Blick.ch

Ish-mesfushori i FCZ, Toni Domgjoni dëshiron të luajë për Kosovën.

Toni Domgjoni, i cili kaloi nëpër ekipin e të rinjve në FC Cyrih dhe bëri 121 paraqitje konkurruese me profesionistët, luajti Kampionatin Evropian U21 me Zvicrën në pranverë. Sidoqoftë, mesfushori nuk ka marrë ende një skuadër për A-Nati.

Tani Domgjoni, i cili ka luajtur për Vitesse Arnheim në Holandë që nga korriku, ka vendosur për Kosovën. Sidoqoftë, FIFA ende duhet të japë dritën jeshile për ndryshimin e kombit.

Gjithashtu në formacionin kosovar janë Betim Fazliji nga St. Gallen, David Domgjoni nga FC Luzern dhe dy profesionistët e FCZ Mirlind Kryeziu dhe Fidan Aliti.

Derniers articles

Ismajl Kadare: Tirana dhe Prishtina duhet jo vetëm të shqetësohen, por të veprojne me shumë për shqiptaret e diskriminuar në Luginën e Preshevës

EKSKLUZIVE - Prishtinë, 8 qershor -Shkrimtari yne i njohur me renome botërore, z.Ismajl Kadare po merr pjesë në edicionin e 23-të Panairit të Librit...

Stano nga BE ja ben « dardhe » Edi Ramës rreth nje far drafti të tij për Kosovën. Brukseli i përgjigjet Ramës se « Falemnderit, por ne...

BE vlerëson kontributin e Shqipërisë, por për Asociacionin vetëm në kuadër të dialogut ndërmjet Kosovës dhe Serbisë Lidhur me përgatitjen e draft-statutit për Bashkimin e...

Ish-komandanti i NATO-s, gjenerali Wesley Clark në Prishtinë: Ështe e drejtë e Kosovës që të forcojë sovranitetin e saj dhe të kontrollojë veriun si...

Prishtinë, 9 Ish-komandanti i NATO-s, gjenerali Wesley Clark, ne bisede me redaktorin per marëdhënie nderkombëtare te gazetes zvicerane ne shqip Le Canton27.ch ka thënë...

Nefail Maliqi: Me Vokrrin ne seline e UEFA-s, punuam bashk me vite te tera derisa ja arritem qellimit. Ai mbetet ambasador i futbollit kombetar...

Para pese vitesh (3 maj 2016) gazetari yne Nefail Maliqi kumton lajmin i pari nga selia e UEFAs, rrespektvisht nga Asambleja e Pergjtishme e...

Pas terrorit në Serbi kundër fëmijeve, vazhdon në Francë. Terroristi me kryq n’qafe Abdalmasih H. bërtiti « Në emër të Jezu Krishtit », pasi masakroi fëmijet...

Gjeneve, 9  qershor -Katër fëmijë, në veçanti, u plagosën me thikë gjatë një sulmi, të enjten, 8 qershor, në Annecy (Haute-Savoie). Pas terrorin kunder...