18.5 C
Berne
lundi 15/04/2024

Ish-profesionisti i FCZ, Domgjoni, zgjedh Kosovën

Berne, 1 tetor -Toni Domgjoni (23) është në skuadrën e Kosovës për ndërkombëtarët e tetorit kundër Suedisë dhe Gjeorgjisë. Pas Kampionatit Evropian U21 me Zvicrën. Ish-profesionisti i FCZ, Domgjoni, ka zgjedhur Kosovën, njifton gZeta zvicerane ne shqip Le Canton27.ch duke ju referuar Blick.ch

Ish-mesfushori i FCZ, Toni Domgjoni dëshiron të luajë për Kosovën.

Toni Domgjoni, i cili kaloi nëpër ekipin e të rinjve në FC Cyrih dhe bëri 121 paraqitje konkurruese me profesionistët, luajti Kampionatin Evropian U21 me Zvicrën në pranverë. Sidoqoftë, mesfushori nuk ka marrë ende një skuadër për A-Nati.

Tani Domgjoni, i cili ka luajtur për Vitesse Arnheim në Holandë që nga korriku, ka vendosur për Kosovën. Sidoqoftë, FIFA ende duhet të japë dritën jeshile për ndryshimin e kombit.

Gjithashtu në formacionin kosovar janë Betim Fazliji nga St. Gallen, David Domgjoni nga FC Luzern dhe dy profesionistët e FCZ Mirlind Kryeziu dhe Fidan Aliti.

Derniers articles

Nuk vriten vetëm gratë shqiptare..Psh në Zvicër për cdo vit vriten nga 40 femra, në Srbi nga 30, në Francë, në cdo tri ditë...

Bernë, 15 prill -Mbi 90,000 gra dhe vajza u vranë në botë vitin e kaluar - më së shumti në dy dekadat e fundit....

Horror me një kishë / I riu masakroi me thikë priftin dhe besimtarët, ja momenti i tmerrshëm kur…+18 VIDEO

Një sulm tjetër me thikë ka ndodhur në Sideni të Amerikës, këtë herë jo në një qendër tregtare por në një kishë. Peshkopi dhe besimtarët...

Granit Xhaka, ky bir Kosove me këmbë të arta që po shkruan historinë e Gjermanisë dhe Zvicrës

Bernë, 14 prill -Bayer Leverkuseni edhe zyrtarisht është kampioni i ri i Gjermanisë.  Bayer siguroi titullin pesë javë pa ra perdja e kampionatit gjerman....

SHBA tërhiqet, presidenti Joe Biden merr vendimin: Nuk do do jemi pjesë e sulmeve ndaj Iranit

Presidenti i SHBA Joe Biden dhe zyrtarët e lartë të ekipit të tij të sigurisë kombëtare, duke kërkuar të frenojnë rrezikun e një lufte...

Izraeli: Do përgjigjemi ndaj çdo shteti që lejon kalimin e dronëve nga Irani

Irani ka nisur mbrëmjen e të shtunës një sulm hakmarrës ndaj Izraelit duke lëshuar mbi 500 dronë kamikazë, të cilët raportohet se do të...