4.2 C
Berne
vendredi 23/02/2024

Ish-presidenti shqiptar i Kosovës, miliarderi Behgjet Pacolli, pas aeroportit ndërkombetar në Vlorë, tash i interesuar për ta blerë Mançester Junajtedin

Ish-presidenti shqiptar i Kosovës, miliarderi Behgjet Pacolli, pas aeroportit ndërkombetare ne Vlore, tash ka treguar interesimin e tij për të blerë ekipin gjigand të Anglisë,Mançester Juanjtedin nga familja, Glejzer, shkruan gazeta zvicerane ne shqip Le canton27.ch

Pacolli, një miliarder dhe një biznesmen i suksesshëm, është aksionari kryesor i kompanisë zvicerane të ndërtimit dhe inxhinierisë civile, “Mabetex Group”.

Pacolli, që njihet edhe si një tifoz i futbollit, së fundmi ndoqi një ndeshje të Arsenalit në “Emirates Stadium”, kur “Topçinjtë” mposhtën Leçester Junajtedin në gusht.

“Football Transfers” ka shkruar se Pacolli është pyetur nga gazetarët këtë të mërkurë nëse ai ishte i interesuar të blinte Mançester Junajtedin, derisa Pacolli u përgjigj “në rregull”.

Familja Glejzer e ka nxjerrë zyrtarisht në shitje ekipin nga “Olld Traford”, pas gati 18 vitesh pronësi.

Sipas “The Telegraph”, Glejzer po kërkojnë një çmim se më të madh se 5.8 miliardë eurosh.

Derniers articles

Blinken uron Kosovën për 16-vjetorin e pavarësisë

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken, ka uruar qytetarët e Kosovës për 16-vjetorin e pavarësisë, duke vlerësuar “partneritetin tonë të qëndrueshëm”. Sipas tij, partneriteti mes...

Ky eshte krimineli serb (miku i Vucicit) i kerkuar nga Interpol per sulmin terrorist ne Kosove (Foto)

Lion, 22 shkurt -Organizata Ndërkombëtare e Policisë (Interpol) ka lëshuar një urdhër arresti për nje serb ekstremist qe deri dje idhte politikan ne Kosove...

Gazeta zvicerane demanton Vucicin ne KS te OKB-se. NZZ: Numri i serbeve po zvogelohet jo vetem ne Kosove, por edhe ne Serbi!

Berne, 22 shkurt -Ka gjithnjë e më pak serbë që jetojnë në Kosovë - dhe në Serbi gjithashtu (In Kosovo leben immer weniger Serben...

Jehona e protestes se djeshme e opozites shqiptare dhe e fjalimit te liderit Sali Berisha ne mediat amerikane dhe botërore

Bernë, 21 shkrut -Jehona e protestes se djeshme e opozites shqiptare dhe e fjalimit te liderit Sali Berisha ne mediat amerikane dhe botërore. Gazeta...

Prof. Dr. Shefqet Krasniqi po «financon» (po ushqen me bukë) gazetarët dhe analistët. Mediat shqiptare: Imami që mund të behet president

Prishtinë, 21 shkurt -Imam Krasniqi autxor i dhjetar librfave shekncore dhe krah i luftes (UCK) po te themelonte parti te veten sot do t’i...