6.7 C
Berne
mardi 21/03/2023

Ish-presidenti i Kosovës, zvicerani Pacolli për gazetën Le Canton27.ch: Nëse Xhaka dënohet nga FIFA, gjobën unë e paguaj

Lugano, 4 dhjetor -Ish-prsidneti i Kosovës biznsmeni i njohur zvceran  Behgjet Pacolli për gazeten zvcerane ne shqip Le Canton27.ch ka folur për dilemën nëse kapiteni i Zvicrës, Granit Xhaka, mund të dënohet nga FIFA për shkak se mbajti fanellën “Jashari” pas fitores së jashtëzakonshme te Zvicres, duke e leminuar Serbine nga Kupa e Botës.

I pyetur rrtzh ndonje denimi venetula nga FIFA z.Pacolli ka thëne  se « në  rast se FIFA nderm,er ndolnje veprim te tille ta pahijshe, une do ta paguaj nga xhepi për kapitenin e kombetares zvicerane Granit Xhaken. Kte do ta beje në emër të popullit shqiptar dhe zviceran qe na e ka ngriter imazhin ne arenen ndekrombëtare duke e vancuar ftbollin e ekipit helvetik NATI.. »

“Këtë ia kam njoftuar sot personalisht edhe Granitit. Tani ecim tutje dhe u urojmë atyre fat të vazhdueshëm kundër Portugalisë”, ka thënë në fund z..Pacolli

Derniers articles

Sali Berisha në ATV: Arsytimi i Vuçiqit pse nuk e firmosi marrëveshjen nuk është i sinqertë, ja çfarë po fshehë ai

Kryetari i PD-së, Sali Berisha, në emisionin “A23” në ATV, tha se arsyetimi i presidentit serb, Aleksander Vuçiq për të mos e firmosur marrëveshjen...

Shefi OKB-se mbeshtet marreveshjen e Ohrit mes dy shteteve fqinje Kosoves dhe Serbise

Berne, 20 mars -Sekretari i Përgjithshëm mirëpret njoftimin e fundit nga Bashkimi Evropian për një marrëveshje nga palët për zbatimin e Marrëveshjes për rrugën...

Nga Brukseli ne Ohër, Zotimi gojor ka peshe!..

Shkruan: Muhamet MAVRAJ Zotimi gojor ka peshe, por eshte dicka tjeter nga nenshkrimi i dokumenteve. Dialogu, bisedimet, takimet jane me te mira sesa izolimet ose konfliktet...

Përfunduan diskutimet maratonike në Ohër mes Kurtit dhe Vucicit nën patronazhin e BE-së. Arrihet marreveshje, por presidenti serb refuzoi te nenshkruaj

Oher, 18 mars -Rundi i bisedimeve maratonike mes liderëve të Kosovës dhe Serbisë pas 12 oresh ka përfunduar. Mesohet se ka një dakordim mes...

Le Conseil fédéral adopte le rapport sur l’exercice du droit de vote depuis l’étranger

Berne, 17 mars Lors de sa séance du 17 mars 2023, le Conseil fédéral a adopté un rapport sur l’exercice du droit de vote...