6.6 C
Berne
dimanche 24/09/2023

Ish-presidenti i Kosovës, zvicerani Pacolli për gazetën Le Canton27.ch: Nëse Xhaka dënohet nga FIFA, gjobën unë e paguaj

Lugano, 4 dhjetor -Ish-prsidneti i Kosovës biznsmeni i njohur zvceran  Behgjet Pacolli për gazeten zvcerane ne shqip Le Canton27.ch ka folur për dilemën nëse kapiteni i Zvicrës, Granit Xhaka, mund të dënohet nga FIFA për shkak se mbajti fanellën “Jashari” pas fitores së jashtëzakonshme te Zvicres, duke e leminuar Serbine nga Kupa e Botës.

I pyetur rrtzh ndonje denimi venetula nga FIFA z.Pacolli ka thëne  se « në  rast se FIFA nderm,er ndolnje veprim te tille ta pahijshe, une do ta paguaj nga xhepi për kapitenin e kombetares zvicerane Granit Xhaken. Kte do ta beje në emër të popullit shqiptar dhe zviceran qe na e ka ngriter imazhin ne arenen ndekrombëtare duke e vancuar ftbollin e ekipit helvetik NATI.. »

“Këtë ia kam njoftuar sot personalisht edhe Granitit. Tani ecim tutje dhe u urojmë atyre fat të vazhdueshëm kundër Portugalisë”, ka thënë në fund z..Pacolli

Derniers articles

Situate e tendosur ne Kosove pas vrasjes te nje polici nga bandat serbe / Diaspora kosovare po flasin per mobilizim. Kurse ne Zvicer paralajmerohen...

Prishtine, 24 shtstor -Sot ne oret e hershme ne Veri te Kosoves eshte vrare nje police dhe nje tjeter eshte plagosur, njofton nga Prishtina...

Sot ne Veri te Kosoves bandat kriminale serbe vrasin nje police kosovar. Analistet akuzojne Borrell, Lajcak dhe Vucic per nxitje per lufte

Prishtine, 24 shtstor -Sot ne oret e hershme ne Veri te Kosoves eshte vrare nje police dhe nje tjeter eshte plagosur, njofton nga Prishtina...

Kryeministri Kurti dhe deputeti Wermuth ne Olten uruan fitore kandidateve shqiptare per deputete ne parlamentin zviceran ne zgjedhjet e tetorit

Olten, 23 shtator -Pas nje dite takime, biseda dhe akivitete ne presidencen e Konfederates zvicerane dhe me kandidatet shqiptar qe do garojne per deputete...

Le député genevois Arbër Jahija salue le Premier ministre kosovar. Voici ce qu’il a écrit de la rencontre avec Albin Kurti

Après la réunion bilatérale avec le président suisse Alain Berset, le Premier ministre du Kosovo, Albin Kurti, ainsi que la ministre de la Culture,...

Deputeti nga Gjeneva Arbër Jahija pershendet kryeministrin kosovar. Ja cfare shkruan ai nga takimi me Albin Kurtin

Pas takimit dypalësh me Presidentin e Zvicrës, Alain Berset, kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, së bashku me ministrin e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Hajrulla...