16.4 C
Berne
jeudi 23/03/2023

Interpol arreston një shqiptar në kufirin Hungari-Serbi. Akuzohet për një vrasje

Bernë, 18 mars -Me urdhër ndërkombëtar sot në Horgosh të Serbisë (pikën kufitare me Hungarine) është arrestuar një shqiptar G. E. (30), njofton gazeta zvicerane Le Canton27.ch duke ju referuar burimeve te Interopol-it

Ndaj tij është lëshuar një urdhër-arrest nderkombëtar (Interpol) nga policia franceze për shkak të ekzistimit të bazave të dyshimit se ka kryer veprat penale të një vrasje.

Në përputhje me procedurat e rregullta në procedurën e ekstradimit, organet kompetente do të ndërmarrin veprime të mëtejshme.

Derniers articles

Ish-presidenti i Kosovës Behgjet Pacolli: Kenia ka marrë vendim për njohjen e pasaportës së Kosovës!

Kryetari i AKR-së, Behgjet Pacolli ka njoftuar se Republika e Kenias ka marrë vendim për njohjen e pasaportës së Kosovës Pacolli ka shtuar se Kenia...

Zelensky uron Ramazanin: Le të na ndihmojë lutja ndaj të pafeve rusë

Kirv, 23 mars -Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky, ka uruar besimtarët myslimanë për muajin e Ramazanit, me mesazhin që Ukraina “të pastrohet nga e...

Edhe kjo ndodhe: OKB përshëndet një marrëveshje te paarritur?! Në vend qi t’i bëj presion Vucicit qe refuzoi te nënshkruajë marreveshjen mes Kosoves dhe...

Stop the caressing of the UN and the EU towards Serbia and Vucic!.This also happened: The UN welcomes an unreached agreement?! Instead of putting...

EULEX demanton disa media se Sylejman Selimi qenka marrur ne pyetje

Prishtine, 22 mars -Sot ne disa media është raportuar se Sylejman Selimi, ish-komandant i Përgjithshëm i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës qenka intervistuar sot nga...

Pasi, Vucic tha se do ta pengoj Kosoven në OKB, zyrtaret e kësaj organizate nderkombëtare tregojnë se kush vendos për antetarësimin e Kosovës ne...

New York -Çështja e perspektivës së Kosovës për anëtarësi në BE dhe OKB është ringjallur me nisjen e dialogut politik në vitin 2012. Në...