14.8 C
Berne
lundi 27/05/2024

Interpol arreston bosin e narko-mafisë nga Shqipëria

Lion, 12 prill -Me kerkesën e Inteprol-it, policia malazeze ka arrestuar sot shtetasin nga Shqiperia A.GJ (55 vjeç. Emri i njohur për redaksinë) i kërkuar nga Spanja për trafik droge dhe vuajtje të një dënimi me burg, njofton gazeta zvicerane ne shqip Le Canton27.ch, duke ju referuar burimeve nga Interpol-i

Mesoburri shqiptar Gjinaj i njohur si bos i droges ne Shqiperi u arrestua në vendkalimin kufitar Rozaje

Sipa spolicise nderkombëtare Anton Gjinaj është pjedsetari nje organizate te kontabande se grogës i cili në vitin 2006 koordinoi djhe menaxhoi shitjen e mëtejshme të 50 kg. grgës (heroinë) në territorin e Spanjës. Pritet ekstradimi i tij nga Mali i Zi ne Spanje me ekrse te interpolit.

Derniers articles