16.9 C
Berne
mercredi 25/05/2022

Humbin jeten ne aksident kater shqiptarë ne Sanxhak. Presidenti serb Vucic ka ndryshuar agjenden e vizitës

Novi Pazar, 27 dhjetor -Te shutune e kaluar në rrugën Sava Kovaçevića, në afërsi të Tregut të Madh të Mallrave në Novi Pazar, ka ndodhur një aksident trafgjik në të cilin kanë humbur jeten kater te rinje shqiptar dhe disa tjere moren lendiume te cile tu derguan menjehere ne spitalin e aferm. Për humbjen e ketyre kater te rinjeve telegram ngushellimi autoiriteve te Sanxhakut ju kane shprehur nga Presheva, njofton gazeta Le Canton27.ch

Në aksident janë përfshirë tri vetura, ndërsa policia vijon hetimet, ndaj qarkullimi në këtë pjesë të rrugës është i vështirësuar.

Ditë zie në Novi Pazar për vdekjen e katër të rinjve

Administrata e qytetit të Novi Pazarit shpalli sot Ditë zie për vdekjen e katër të rinjve me origjine shqiptare, në një aksident në rrugën kryesore Novi Pazar – Ribariq, afër Lukarit.

Mesohet se viktima janë: Amel Ibrahimi (21), Mithat Hami (23), Senad Derlek (22) dhe Amar Ujkani (21) kanë humbur jetën në një aksident trafiku, ndërsa dy persona të tjerë janë lënduar.

Për shkak të kësaj, është ndryshuar programi i vizitës së presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq, në Novi Pazar dhe është anuluar turneu në shkollën fillore “Desanka Maksimoviq”.

Derniers articles

Kryetari i Kiev-it, ukrainasi Klitschko me duar me gjak ne Davos: Falemnderit Kosove, falemnderit shqiptare! Pasi ju u cliruat nga Serbia edhe ne do...

Davos, 25 maj -Kampioni botëror i boksit, ukrainasi, Witalij Klitschko (41), kryetar i Kiev-it vjen me duar me gjak nga fronti i luftës në...

Jeta Statovci, e cila i tha sot JO Trustit, por që më 2020 kishte tërhequr 10 përqindëshin

Prishtinë, 25 maj -Deputetja e Vetëvendosjes, Jeta Statovci e cila sot i tha jo Trustit ka deklaruar si të hyra mbi 16 mijë euro. Si...

Samiti boteror ne Davos ben “tête-à-tête” dy kryeministrat shqiptar nga Kosova dhe Mali i zi dhe liderë tjere nga ballkani

Kryeministri shqiptar nga Kosova Albin Kurti  sot ne Samitin nderkombëtar Davos mori pjese ne panelin e debatit me temën “Dialogu i Diplomacisë për Ballkanin Perëndimor”...

Zëvendëspresidenti i Zvicrës, Alain Berset takoi kryeministrin kosovar Albin Kurtin ne Davos. Berna e gatshme te mbeshtes anetaresimin e Kosoves ne KE dhe...

Nga takimi i zevendes presidentit te Zvicres z.Alain Berset me patroni i Qeverise se Kosovës Albin Kurti ne Forumin Ekonomik Boteror (Foto Le Canton27.ch) Davos,...

Kryeministri Kurti sot ne diten e dyte ne Davos po vazhdon takimet me personalitete dhe biznesmen boteror

Davos, 23 maj (Nefail Maliqi) -Davos 2022 do të tuboj rreth 2,500 liderë boteror nga politika, biznesi, shoqëria civile dhe media të marrin pjesë...