4.6 C
Berne
mardi 28/11/2023

Humb jeten i riu (28) zviceran me origjine shqiptare ne hotelin Rogner ne Tirane

Tirane, 10 shtator -Hotel Rogner i pozicionuar në zemër të Tiranës pasditen e sotme është shndërruar në një skenë krimi. Për shkak të neglizhencës dhe papërgjegjshmërisë së këtij hoteli, një 28-vjeçar(A.M) ka humbur jetën në mënyrë tragjike. Saktesisht sot ne oren 14:30 ka ndodhur nje tragjedi ku nje i ri zviceran me origjine shqiptare ka rene nga terrasa i katit te peste, per shkak kanxhelat e ballkonin ishin te prishura, te ndryshkura, njofton korrespondenti i gazetes zvicerane ne shqip Le Canton27.ch nga Tirana.

I riu 28-vjeçari i cili humbi jetën ditën e sotme pasi ra nga lartësia e një hoteli nuk eshte me “kombesi maqedone” siq e japin disa media ne Shqiperi, por nga Zvicra,  me origjine shqiptare.

Ngjarja ka ndodhur në hotel ‘Rogner’ ku 28-vjeçari është mbështetur me shpinë në kangjellat e hotelit në katin e 5-të të cilat kanë qenë të ndryshkura dhe ka bërë që të bjerë mbi një mjet në parking. Menjëherë është bërë transportimi për të spital ku ka ndërruar jetë.

Deshmitaret okular flasin se pas ketij aksidenti tragjik jane pare punonjes të hotelit duke ndrequr (rregulluar) kanxhelat e ballkoneve ne kate, para se te vinin inspektoret dhe policia për te hetuar ngjarjen.

Gazeta Le Canton27.ch ka mesuar se i ndjeri ishte edukator ne nje shkolle ne Gjeneve. Ndërkohë pritet mbërritja e familjarëve për identifikimin e viktimes.

Policia e Tiranës e ka cilësuar ngjarjen aksidentale, megjithatë ka nisur hetimet për sqarimin e plotë të rrethanave të ngjarjes. Ky eshte i dhjeti turistë qe humb jeten ne Shqiperi gjate ketij viti nga pasiguria dhe pakujedesia e shtetit me infrastruktura e dobet qofte ne plazhe apo hotele te qyteteteve.

Derniers articles

Në Vienë po mbahen punimet e Asamblesë së Përgjithshme të Interpolit – Feston edhe 100-vjetorin e themelimit të saj

Gazetari Nefail Maliqi nga Austria / Nga i derguari yne special ne Asamblene gjenerale te Iterpolit ne Viene Vienē, 27 nentor (Nefail Maliqi) -Organizata më e...

Në Kosovë është hapur Zyra e Unionit të Bizneseve Shqiptaro-Gjermane. Ne kete evenment, filantropi Lazim Destani bashkon krerët e shtetit e Kosovës me liderët...

Prishtinë, 25 nëntor -Pas aktiviteteve dyditëshe në Samitin e III-të të Diasporës në Tiranë, ne Kosovë eshte hapur Zyra e Unionit të Bizneseve Shqiptaro-Gjermane...

Cila është historia e vërtetë e BLACK FRIDEY? E premte e zezë”?

Berne, 24 nentor - Black Fridey ka rrënjë më të errëta nga sa mund të imagjinoni. BLACK FRIDEY (E premtja e zezë) jo vetem...

Zvicra dhe Kosova në të njejtin vit (2030) mbajne Lojerat Olimpike

Brrne, 24 nentor -Një “po” e qartë nga Parlamenti Sportin ju dha për Lojërat Olimpike Dimërore 2030 në Zvicër. Ndryshe edhe Kosova pi at...

Tri poezi per Nanën nga poetja e re Ferdane F.Sahiti

Ferdane F. Sahiti A ma ban Hallall oj Nanë Nanë u nisa sot edhe unë nanë u nisa nanë drejt ksaj rruge që kurrë se kam dashtë. Nanë, u nisa...