15.3 C
Berne
jeudi 23/03/2023

Hashim Thaçi as nuk ka qenë luftëtar e as themelues i UÇK-së

Shkruan: Osman Ferizi

“Kush e kërcënoi Ibrahim Rugovën, kush e vrau Ahmet Krasniqin?”/Veprimtari i LDK-së në Gjermani reagon  ndaj Hisen Berishës

Kryetari i degës së LDK-së në Gjermani, Osman Ferizi, ka reaguar ndaj deputetit të PDK-së, Hisen Berisha, lidhur me pavarësinë dhe Hashim Thaçi.

Përmes një postimi në Facebook, ai ka porositur deputetin që të mos e glorifikojë kreun e PRONTO-s dhe kapjes së shtetit, gjarprin me helm, përcjell Bota sot.

Ai ka thënë se Thaçi ka qenë ideator për ndarje të Kosovës, derisa ka pyetur se kush e ka kërcënuar Ibrahim Rugovën e kush e ka vrarë Ahmet Krasniqin.

Ferizi më tej ka thënë se Thaçi nuk ka qenë luftëtar e as themeluar UÇK-në, por do të njihet si profiter lufte e përçarës.

Ai i ka thënë që të mos e vënë në dyshim rolin historik të presidentit Rugova në shpalljen e pavarësisë së Kosovës.

Shkrimi i plotë:

Hisen Berisha! Mos grorifiko kreun e PRONTOMAFISË e hajnisë dhe kapjes së shtetit- Gjarprin me helm, cilën „Pavarësi“ e solli Hashim Thaçi bre, leni demagogjitë, mos u bë ose ke qenë PENG i Pronto faqezive që e quan UÇK-së në Hagë me veprimet e tyre të sabotimit të luftës, intrigave, kërcënimeve dhe vrasjeve politike, ideatorit të ndryshimit të kufijve të Kosovës (jep tokë Kosove e merr tokë Kosove), kush vrau Min. E Mbrojtjes kom. Ahmet Krasniqin, kush kërcënoi Ibrahim Rugovën, Fehmi Aganin, Sali Çekaj, Zekirja Canën, Listat e Zeza..…. nga zyrtarët e këtij Shtabi të Përgjithshëm në krye me Hashimin tënd që Amerika e Gjermania e çoi në Hagë. Hashim Thaçi as nuk ka qenë luftëtar e as themelues i UÇK-së, themelues ishin dhe historia e fakteve do i njeh Sali Çekaj, Adem Jasharin, Zahir Pajazitin dhe Ahmet Hoxhën, Hashimi do të njihet si një Puçist, përçarës, dredhagji, profiter lufte, komplotist dhe tani milioner i pasurisë së Shtetit, këta e themeluan organizatën kriminale SHIK bashkë me strukturat e SHIKSH për të denigruar, shpifur dhe vrarë kundërshtarë politikë si B. Allaqin, Kom. Kumanovën…. Ai që është kundër GJN të Hagës është kundër SHBA, Anglisë e Gjermanisë. Të lutem bile ju mos silleni kështu ose keni mision mik i dashur, duhet demaskuar misionarët, dezertorët dhe sa që u rreshtuan mbrapa bandave që degraduan dhe kompromituan gjakun, sakrificën dhe rolin historik të personalitetit vendimtar të njohjes dhe miqësisë me Evropë dhe SHBA – Dr. Ibrahim Rugova- babait të DARDANISË!”.

Derniers articles

Ish-presidenti i Kosovës Behgjet Pacolli: Kenia ka marrë vendim për njohjen e pasaportës së Kosovës!

Kryetari i AKR-së, Behgjet Pacolli ka njoftuar se Republika e Kenias ka marrë vendim për njohjen e pasaportës së Kosovës Pacolli ka shtuar se Kenia...

Zelensky uron Ramazanin: Le të na ndihmojë lutja ndaj të pafeve rusë

Kirv, 23 mars -Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky, ka uruar besimtarët myslimanë për muajin e Ramazanit, me mesazhin që Ukraina “të pastrohet nga e...

Edhe kjo ndodhe: OKB përshëndet një marrëveshje te paarritur?! Në vend qi t’i bëj presion Vucicit qe refuzoi te nënshkruajë marreveshjen mes Kosoves dhe...

Stop the caressing of the UN and the EU towards Serbia and Vucic!.This also happened: The UN welcomes an unreached agreement?! Instead of putting...

EULEX demanton disa media se Sylejman Selimi qenka marrur ne pyetje

Prishtine, 22 mars -Sot ne disa media është raportuar se Sylejman Selimi, ish-komandant i Përgjithshëm i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës qenka intervistuar sot nga...

Pasi, Vucic tha se do ta pengoj Kosoven në OKB, zyrtaret e kësaj organizate nderkombëtare tregojnë se kush vendos për antetarësimin e Kosovës ne...

New York -Çështja e perspektivës së Kosovës për anëtarësi në BE dhe OKB është ringjallur me nisjen e dialogut politik në vitin 2012. Në...