16.9 C
Berne
mercredi 25/05/2022

Grenelli pasi iku nga ballkani me duar n’xhepa e gjen një vend pune. Ja cfarë punon ai sot

Prishtinë, 22 dhjetor -Richard Grenell, si i dërguar i ish-presidentit amerikan Donald Trump për dialogun ndërmjet Beogradit dhe Prishtinës, ka marrë një punë të re. Nga sot ai eshte nje analist, si komentator politik i një të ashtuqujturi televizion kabllor “Newsmax”, njofton gazeta zvicerane Le Canton27.ch ne shqip duke ju referuar mediave amerikane.

Grennelli si serbo-amerikani Milan Panic erdhe dhe shkoi!.. 

US envoy urges Serbia, Kosovo to drop obstacles to talks | Taiwan News | 2020-01-24 20:27:47Grenelle, i cili në karrierën e tij deshtii fiasko si mabsadador në Gjermani, si dhe drejtor i inteligjencës amerikane tash do vazhdoje misonin e tij  “Newsmax”.

CEO i Newsmax Christopher Rudy ka thenë se Richard Grenell është një ekspert në politikë, media dhe çështjet e qeverisë. Kurse Grenel ka pohuar se ishte i nderuar t’i bashkohej Newsmax dhe theksoi se kanali duhet të arrijë shikuesit përmes platformes së internetit.

Mediat serbe kane shkruar disa here se “Grennel ishte njeriu i Trumpit në favor të serbëve, kurse shqiptarët e kërcënuan me vdekje..”

Grennel heren e fundit u pa ne Kosovë me 10 nentor te ketij viti nga nje vizitë  ‘mistershme’ e tij në Prishtine i cili ishte pa kravt e pa xhipë qe nuk u prit nga insitucionet Kosoves, madje thuajse nga askush si dikur nga kreret e insitucioneve qe njihen ne Kosove dhe nderkombëatret si banda krimenale. Pas Kosoves ai u kthye ne Serbi, ne duar n’xhepa duke kaluar kufrij ne kembë. Thene shkurt Grennel si i derguar i Trampit per procesin e dialogut mes Prishtines dhe Beogradit (ishte një serbo-amaerikan me emrin Milan Panic që fliste si papagall, ja sam za mir, jasam za mir..dhe asgjë nuk kishte bere)  nese ju kujtohet ky emer, qe ishte gati ngjajshem si Grennel, nje llafazani. Pra, ishte nje “svaka cuda tri dana”,  ka shkruar ne fund gazeta zvicerane Le Canton27.ch

Derniers articles

Kryetari i Kiev-it, ukrainasi Klitschko me duar me gjak ne Davos: Falemnderit Kosove, falemnderit shqiptare! Pasi ju u cliruat nga Serbia edhe ne do...

Davos, 25 maj -Kampioni botëror i boksit, ukrainasi, Witalij Klitschko (41), kryetar i Kiev-it vjen me duar me gjak nga fronti i luftës në...

Jeta Statovci, e cila i tha sot JO Trustit, por që më 2020 kishte tërhequr 10 përqindëshin

Prishtinë, 25 maj -Deputetja e Vetëvendosjes, Jeta Statovci e cila sot i tha jo Trustit ka deklaruar si të hyra mbi 16 mijë euro. Si...

Samiti boteror ne Davos ben “tête-à-tête” dy kryeministrat shqiptar nga Kosova dhe Mali i zi dhe liderë tjere nga ballkani

Kryeministri shqiptar nga Kosova Albin Kurti  sot ne Samitin nderkombëtar Davos mori pjese ne panelin e debatit me temën “Dialogu i Diplomacisë për Ballkanin Perëndimor”...

Zëvendëspresidenti i Zvicrës, Alain Berset takoi kryeministrin kosovar Albin Kurtin ne Davos. Berna e gatshme te mbeshtes anetaresimin e Kosoves ne KE dhe...

Nga takimi i zevendes presidentit te Zvicres z.Alain Berset me patroni i Qeverise se Kosovës Albin Kurti ne Forumin Ekonomik Boteror (Foto Le Canton27.ch) Davos,...

Kryeministri Kurti sot ne diten e dyte ne Davos po vazhdon takimet me personalitete dhe biznesmen boteror

Davos, 23 maj (Nefail Maliqi) -Davos 2022 do të tuboj rreth 2,500 liderë boteror nga politika, biznesi, shoqëria civile dhe media të marrin pjesë...