12.3 C
Berne
jeudi 23/03/2023

Granit Xhaka, sërish i del testi pozitiv!

Kapiteni i Kombëtares së Zvicrës, Granit Xhaka, humb ndeshjen me Italinë.

“Granit Xhaka ka korona virus. Kjo u konfirmua gjithashtu nga testi i dytë i PCR të enjten, i cili gjithashtu ishte pozitiv.

Kapiteni humb ndeshjet kualifikuese të Kupës së Botës kundër Italisë dhe Irlandës së Veriut”, shkruan “Blick”.

“Pak para ndeshjes miqësore kundër Greqisë të mërkurën në mbrëmje, Xhaka rezultoi pozitiv me korona.

Pasi simptomat e para u vunë re në mëngjes te 28-vjeçari, një test i shpejtë fillimisht doli negativ. Për të qenë të sigurt, gjithsesi u krye një test PCR, i cili dha rezultatin pozitiv në mbrëmje”, shkruan më tej./ KEMAJL GOCA

Derniers articles

Zelensky uron Ramazanin: Le të na ndihmojë lutja ndaj të pafeve rusë

Kirv, 23 mars -Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky, ka uruar besimtarët myslimanë për muajin e Ramazanit, me mesazhin që Ukraina “të pastrohet nga e...

Edhe kjo ndodhe: OKB përshëndet një marrëveshje te paarritur?! Në vend qi t’i bëj presion Vucicit qe refuzoi te nënshkruajë marreveshjen mes Kosoves dhe...

Bernë, 23 mars -Pavarësisht më shumë se 12 orësh negociatash të shtunën nën patronazhin e BE-së, Kosova dhe Serbia nuk arritën të bien dakord...

EULEX demanton disa media se Sylejman Selimi qenka marrur ne pyetje

Prishtine, 22 mars -Sot ne disa media është raportuar se Sylejman Selimi, ish-komandant i Përgjithshëm i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës qenka intervistuar sot nga...

Pasi, Vucic tha se do ta pengoj Kosoven në OKB, zyrtaret e kësaj organizate nderkombëtare tregojnë se kush vendos për antetarësimin e Kosovës ne...

New York -Çështja e perspektivës së Kosovës për anëtarësi në BE dhe OKB është ringjallur me nisjen e dialogut politik në vitin 2012. Në...

Kryetari i FFK-së Agim Ademi sërish probleme me drejtësinë kosovare. Ai sot pas nje intervisitimi eshte derguar në mbajtje për 48 ore

Prishtinë, 22 maers -Kreu i Federatës së Futbollit të Kosovës Agim Ademi sot ishte ftuar për t’u intervistuar. Ai do të qëndroj në mbajtje...