2.7 C
Berne
jeudi 1/12/2022

Granit Xhaka, sërish i del testi pozitiv!

Kapiteni i Kombëtares së Zvicrës, Granit Xhaka, humb ndeshjen me Italinë.

“Granit Xhaka ka korona virus. Kjo u konfirmua gjithashtu nga testi i dytë i PCR të enjten, i cili gjithashtu ishte pozitiv.

Kapiteni humb ndeshjet kualifikuese të Kupës së Botës kundër Italisë dhe Irlandës së Veriut”, shkruan “Blick”.

“Pak para ndeshjes miqësore kundër Greqisë të mërkurën në mbrëmje, Xhaka rezultoi pozitiv me korona.

Pasi simptomat e para u vunë re në mëngjes te 28-vjeçari, një test i shpejtë fillimisht doli negativ. Për të qenë të sigurt, gjithsesi u krye një test PCR, i cili dha rezultatin pozitiv në mbrëmje”, shkruan më tej./ KEMAJL GOCA

Derniers articles

Në Kosovën e lirë, pas luftës u vranë mbi 30 femra. Shifer kjo e madhe, sikur « burrat » i kanë shpallur luftë grave shqiptare?!

Prishtinë, 1 dhjetor -Mbrem ne kyreqytetin kosovar ne Prishtine ka ndodhur nje vrasje makabre, ku burri vret gruan shtatëzënë, nje dite para lindjes. Kjo...

Masat për të marrë pasaportën / Zvicra e shtrëngon, Gjermania i shliron…

Pasaporta e Zvicres  është më elitare e Evropës - dhe askush nuk dëshiron ta ndryshojë atë! Për të marrë një pasaportë zvicerane, pengesat janë jashtëzakonisht...

FIFA publikon emrin e arbitrit qe do ta udheheq ndeshjen mes Serbisë dhe Zvicrës

Cyrih, 30 nentor -FIFA sot ka bërë të ditur emrin e arbitrit për ndeshjen e së premtes mes Zvicres dhe Serbisë në orën 20:00...

Sot kemi bërë një hap të duhur për qyterarët e Kosovës drejt udhëtimit pa viza. Presim që PE ta zbatojë

Skruan: Jan Lipavský, Ministër çek i Punëve të Jashtme Ambasadorët e vendeve anëtare të BE-së ranë dakord sot për mandatin negociator të Këshillit për rregulloren për...

Gazetari ndërkombëtar Nefail Maliqi jep lajmin e parë nga Brukseli për ngjyrën jeshile te BE-së për liberalizimin e vizave për qytetaret e Kosovës

Bruksell, 30 Nëtnor -Ambasadorët e Shteteve Anëtare të Bashkimit Evropian këtë të mërkurë kanë rënë dakord për mandatin negociues të Këshillit për rregullacionin për...