13.7 C
Berne
dimanche 4/06/2023

Gjermania heq nga lista e re Luginen e Preshevës nga zonat e vendeve me rrezik nga korona

Berlin, 23 dhejtopr -RKI publikon listën e re të zonave me rrezik të lartë korona, ne esin e tyre dhe Serbia përfshire ketu edhe Luginen e Preshevës, njofton gazeta Le Canton27.ch

Instituti Robert Koch ka hequr disa vende nga lista e zonave me rrezik të lartë Corona. Austria, Serbia, Bosnja, Belize dhe Malajzia nuk janë më në të. Megjithatë, janë shtuar destinacionet e njohura të pushimeve.

Kjo përfshin Spanjën duke përfshirë Ishujt Balearik dhe Kanarie, si dhe Portugalinë duke përfshirë Madeira dhe Azores. Shtetet e Bashkuara, Qiproja, Finlanda dhe Monako tashmë klasifikohen si zona me rrezik të lartë. Kjo ka një ndikim veçanërisht te udhëtarët e pavaksinuar: ata duhet të qëndrojnë në karantinë për dhjetë ditë kur hyjnë në Gjermani nga një vend me rrezik të lartë. Pas pesë ditësh, megjithatë, ata mund të « testojnë veten » me një rezultat negativ të testit. Nuk ka asnjë kërkesë karantine për udhëtarët e vaksinuar dhe të shëruar.

Derniers articles

Pushimet verore: Çmimet më të ulëta në ballkan dhe Evropë ato në Shqipëri. Zvicra ka emër në Shqiperi. Hoteli « Mövenpick » në Lalez Durrës me...

Ky është hoteli me modern shqiptar «Mövenpick» në Lalez Durrës vetem 20 minuta nga kryeqyteti shqiptar Tiranës, me i preferuari për shqiptarët e diasporës! Pushimet vjetore në...

Me Xherdan Shaqirin nuk ka krizë për Zvicrën

Kur është Xherdan Shaqiri në formë padyshim se nuk ka krizë edhe për lojën e kombëtares së Zvicrës. Zvicra po përgatitet për dy sfidat e...

Zvicra fton tre shqiptarë në krye me kapitenin Granit Xhaka

Treneri i kombëtares zvicerane Murat Yakin, gazetarit shqiptar te Le Canton27.ch: Jemi gati për kualifikuese të Kampionatit Evropian. Zviceta gati edhe perballe Serbisë Selektori i...

Në fjalimin e parë nga Zyra Ovale, Presidenti Biden flet për shmangien e kolapsit financiar

Presidenti Joe Biden mbajti një fjalim të premten në mbrëmje pas miratimit të ligjit për ngritjen e tavanit të borxheve që mund të marrë...

Zelensky për Putinin: Më shumë i ngjan modelit sesa presidentit

Vladimir Putin, për shkak të dëshirës së tij të vazhdueshme për t’i treguar botës diçka, duket më shumë si një manekin sesa një udhëheqës...