7.5 C
Berne
lundi 28/11/2022

Gjenevë, Akuza te reja pas një ndeshje te pergjakshme të futbollit mes ekipit Kosova dhe Versoix. Njëri do përgjigjet per tentim vrasje

Gjenevë, 12 mars -Dy futbolliste tjerë do të përballen me drejtësinë  e gjykate se Gjenevës  pas një ndeshje që kishte bërë lëndime të rënda, në fund të një takimi amator në qershor te vitit 2018, njofton gazeta zvicerane ne shqip Le Canton27.ch duke ju referuat TDG.

Më në fund do të jetë katër persona që do të paraqiten para Gjykatës Penale, pas ndeshjes së turpit midis Versoix dhe Kosovës që kishte përfunduar me dhune dhe rrahje te pergjakashme në vitin 2018.

Nëse rënia e kaluar, prokurori publik njoftoi dy të akuzuar, ngarkesa e fundit e konsultuar nga TDG tregon se do të ketë dyfish. Këto janë tre lojtarë dhe një mbështetës i klubit shqiptar. Një nga të pandehurit do të duhet t’i përgjigjet per tentim vrasje.

Do prërkujtuar se më 10 qershor 2018, fundi i takimit të 4-të të ligës në mes të Versoix dhe Kosovës ndeshja kihste dalur jashte kontrollit pas një grindjeje midis dy lojtarëve. Ndeshja e përgjithshme që kishte ndjekur – në të cilën mbështetësit shqiptarë ishin përzier – kishin bërë nje bilanc te dhunes se shfrenuar,  dy të lenduar rëndë në radhët e ekipit Versois. Njëri kishte marrë goditje në kokë, tjetri kishte pasur një mushkëri të shpuar. Në këtë rast, shtatë persona të tjerë tashmë janë dënuar me urdhra penale, me gjoba që variojnë nga ditët e plota deri në gjashtë muaj burg.Football: Bagarre en 4e ligue: «On aurait pu avoir un mort sur le terrain» - Le Matin

Derniers articles

Lazim Destani për 28 Nëntor EBA: Dubai e bëri kuq qiellin me flamurin tonë kombëtar në ndërtesën më të lartë në botë Burj Khalisa...

Humanisti dhe biznesmeni i njohur boteror z.Lazim Desatni i shoqeruzar nga amabsadori shqiptar  në Emirateve te Bashkuara Arabe, para Burj Khalisa ne Dubai (828m)...

Thaci, Selimi dhe të tjerët..festuan 28-Nëntorin, Ditën e flamurit në burgun e Scheveningenit. Ja cfarë thonë nga Haga..

Hagë, 28 Nëntor -Sikur shqiptaret ne ballkan dhe diaspore edhe ish-krerët e UÇK-së sot w kanë festuar 28-Nentorin, Diten e flamurit në Hagë. Njësia e...

Imami shqiptar në Zvicër Rijad Aliu me tirqi dhe 300 plisa feston Ditën e Flamurit

Gjenvë, 28 Nëtnor -Si ne Shqiperi, Kosovë e mbare shqiparët në ballkan edhe diaspore gjate uikendit te fundit  ka shenuar Ditën e Pamvresisë së...

NËNTORI KOMBËTAR🇦🇱

SHKENDIJE BERISHA-PACOLLI A është nëntori muaji kur ne shqiptaret (që jetojmë në mërgatë) ndjehemi më të afërt me njeri tjetrin, të mbërthyer nga një eufori...

Ekspoze e prof.dr.Musa Limanit ne Berne te Zvicres ne konferencen e diaspores

“Proceset integruese ekonomiko-shoqërore, sfidë kryesore e shqiptarëve në Mileniumin e Ri”, mbajtur në Konferencën shkencore me temë: Sfidat e botës shqiptare në Mileniumin e...