12.1 C
Berne
dimanche 23/06/2024

Zvicër, gjendet një grua shqiptare e vrarë në banesën e saj në Vevey

Bernë, 26 maj -Një nënë thuhet se u qëllua për vdekje ne mbremjet e sontme (e premte) në Vevey. I dyshuari është arrestuar, ai është bashkëshorti i saj, qe dyshohet se burri dyshohet se ai e ka goditur me thikë. Gazeta zvicerane ne shqip Le Canton27.ch ka mesuar nga burimet e saj se viktima eshte një shqiptare 37-vjeqare.

Pas një tentative vrasjeje të një gruaje të re nga i dashuri i saj të enjten në lartësitë e Lozanës, një nënë do të vritej nga shoqëruesi i saj mbrëmjen e kësaj të premteje në Vevey.

Gruaja kishte tre fëmijë nga martesa e parë, si dhe një foshnjë, babai i së cilës besohet të jetë i dyshuari. Burri, më i moshuatr se ajo (42) kishte prbleme edhe me heret me drejtesinë. Ai ishte burgosur më parë për akte të dhunës në familje, thonë fqinjët e viktimes.

Gazeta Le Canton27.ch ka mesuar se gruaja e vare ishte e njohur ne lagje, me sjelljet e saj shume te mira dhe kurre me aske nuk kishte problem e cila per dite festash, për Bajram jepte bakllave dceh embelsira tjera femijeve te baneses ku jetonte dhe dhe komshive. Policia tha se ishte një vrasje, por nuk dha asnjë deklaratë per care shkaqe dhe si u vra ajo.

 

Derniers articles