1.4 C
Berne
jeudi 30/11/2023

Gazetat zvicerane: Para ndeshjes me Zvicrën presidenti i FFK Agim Ademi nga Kosova ishte në paraburgim

Para duelit kundër Zvicrës (sot në orën 18:00 në Letzigrund), në futbollin kosovar po zhvillohet një luftë për pushtet. Pikërisht në mes: shefi i shoqatës Agim Ademi.

Dy javë më parë, mediat në Kosovë u rrotulluan: “Arrestohet shefi i shoqatës së futbollit Agim Ademi”. 59-vjeçari duhet të vrapojë në polici dhe po mbahet në paraburgim. Akuza: Mësohet se ka sulmuar fizikisht një punonjës të shoqatës. Një ditë më vonë ai u la i lirë, mohoi akuzat në rrjetet sociale dhe foli për dëmtim të reputacionit të tij, shkruan gazeta prestigjioze Blick.ch, transmeton gazeta zvicerane Le Canton27.ch

Shpërthyes: Zgjedhjet e reja priten në fillim të prillit. Përveç Ademit, i cili është në krye që nga viti 2018, në garë është edhe Gramoz Vokrri, djali i ish-presidentit Fadil Vokrri. Dhe pikërisht me këtë mësohet se është marrë edhe punonjësi i shoqatës i dyshuar i sulmuar. Gjithashtu, kërkesa e parë e Vokrrit për kandidim u tha se ishte refuzuar pa arsye të vlefshme.

Biznesmeni kërcënoi dhe sulmoi
A kishte dorë Ademi në këtë? Sido që të jetë, biznesmeni nuk është fëmijë trishtimi. Vite më parë ai u fut në telashe me ligjin kur dyshohet se kërcënoi dhe sulmoi një tjetër biznesmen. Pasojat atëherë? Nr.
Pushteti lufton kudo. Në mes të duelit të parë kundër kombëtares në një Letzigrund të shitur. “Ne i detyrohemi shumë Zvicrës. Jo vetëm atletike. Prandaj jemi shumë të kënaqur që ndeshja testuese shkoi mirë. Do të jetë një festë për të gjithë të përfshirët, »Ademi përpiqet të minimizojë trazirat që rrethojnë personin e tij.

Derniers articles

Delegacioni shqiptar në AP të Interpol-it në Vienë takohen me sekretarin e përgjithshëm të Interpol-it Jürgen Stock

Viene, 29 nentor (Interpol) -Në kuadër të punimeve te Asamblese së Përgjithshme te Interpol-it që po zhvillohen në Vienë ku jane tubuar mbi një...

Poetja e re Cerazela Kondi vjen me tri poezi te reja nga libri i ardhshem i saj

Nga nektari i poezisë - Cerazela Kondi Ku je? Jam aty ku ti kurre nuk kerkove. Atje ku ti humbe. Jam loti qe ti nuk qave. Jam vuajtjet qe ti kurre si...

Presheva bëhet edhe me një kuadër në perendim. Shega Behluli nga New Yorku, në Austri poliglote, shembull integrimi dhe suksesi

Shega Behluli nga New Yorku, në Austri poliglote, shembull integrimi dhe suksesi. Ajo posa ka diplomuar në Fakulltetin e Steyr, që quhet Controlling, Rechnungswesen...

Specialja nga Haga nuk e komenton protesten. Ata thone se dihen qendrimet tona: Ne nuk jemi kunder UCK-se por individeve!

Hagë, 30 Nëntor -Vizita e djeshme e kryetares së Gjykatës Speciale, Ekaterina Trendafilova, nuk u prit mirë nga nje grup i vogël në Kosovë. PSD...

Dretjuesit e Interpol-Tirana në Asamblenë e Përgjithshme në Vienë flasin për Le Canton27.ch pas takimit me krerët e Interpolit

Pëllumb Seferi, drejtor i departamentit te policise se shtetit shqiptarë për Marëdhenieve nderkombëtare, në bisede me gazetarin Nefail Maliqin, te derguarin tonë tone ne...