1.4 C
Berne
jeudi 30/11/2023

Gazetat e Beogradit: Serbia e Vucicit – Kolombia ballkanike qe po e mbështesin krimin!

Perveq mediave perendimore dhe sgqiotare diteve te fundit edhe mediat e Beigradit kane vene ne thumb te kritikave shtetin serbe te udhehequr nga Aleksandrr Vucic te colin po e akzijne prr lidhje me jrimon dhe bandat mafioze ne rajon, shkruan gazeta zvicerane ne shqip Le Canton27.ch duke ju referuar shtypit serb

« Kolumbia Ballkanike: Qeveria Serbe mbështet krimin » (« Balkanska Kolmbija: Vlast u Srbiji podržava kriminal »)  ehste ky titulli i gazetave serbe qe kane dalur en faqene para ku nder tjera thuhet se « se Presidenti Aleksandar Vučić e ktheu Serbinë në Kolumbinë Ballkanike (« ..da je predsednik Aleksandar Vučić od Srbije napravio balkansku Kolumbiju) transmeton gazeta zvicerane ne shqip Le Canton27.ch

Keshtu Partia Popullore (NS) njofton se Presidenti Aleksandar Vuçiq se e ktheu Serbinë në një Kolumbi Ballkanike, sepse Serbia është i vetmi vend në botë, presidenti i të cilit është gjithashtu kreu i një grupi të organizuar kriminal dhe i vetmi vend ku krimi lulëzon me logjistikë të drejtpërdrejtë dhe të hapur mbështetje nga autoritetet, ka shkruar gazeta serbe Pravda dhe Fonet.

« Regjimi i Vuçiqit e ktheu Serbinë nga prodhuesi i armëve me referenca të mira në një shtet që lidhet me tregtinë ilegale të armëve. » Qeveria shkatërroi financiarisht « Krushik », dhe mbushi llogaritë e familjeve të saj dhe financuesve të saj « , thotë anëtari i Komitetit të Asamblesë Kombëtare për Mbrojtjen dhe Sigurinë, Nikola Lakic, transmeton gazeta zvicerane ne shqip Le Canton27.ch

Se siguria kombëtare është vërtet e rrezikuar, thotë ai, tregohet edhe nga fakti se institucionet puna e të cilëve është të mbrojnë shtetin dhe qytetarët në siguri në të vërtetë i shërbejnë regjimit për të frikësuar qytetarët dhe përndjekur opozitën.

Derniers articles

Delegacioni shqiptar në AP të Interpol-it në Vienë takohen me sekretarin e përgjithshëm të Interpol-it Jürgen Stock

Viene, 29 nentor (Interpol) -Në kuadër të punimeve te Asamblese së Përgjithshme te Interpol-it që po zhvillohen në Vienë ku jane tubuar mbi një...

Poetja e re Cerazela Kondi vjen me tri poezi te reja nga libri i ardhshem i saj

Nga nektari i poezisë - Cerazela Kondi Ku je? Jam aty ku ti kurre nuk kerkove. Atje ku ti humbe. Jam loti qe ti nuk qave. Jam vuajtjet qe ti kurre si...

Presheva bëhet edhe me një kuadër në perendim. Shega Behluli nga New Yorku, në Austri poliglote, shembull integrimi dhe suksesi

Shega Behluli nga New Yorku, në Austri poliglote, shembull integrimi dhe suksesi. Ajo posa ka diplomuar në Fakulltetin e Steyr, që quhet Controlling, Rechnungswesen...

Specialja nga Haga nuk e komenton protesten. Ata thone se dihen qendrimet tona: Ne nuk jemi kunder UCK-se por individeve!

Hagë, 30 Nëntor -Vizita e djeshme e kryetares së Gjykatës Speciale, Ekaterina Trendafilova, nuk u prit mirë nga nje grup i vogël në Kosovë. PSD...

Dretjuesit e Interpol-Tirana në Asamblenë e Përgjithshme në Vienë flasin për Le Canton27.ch pas takimit me krerët e Interpolit

Pëllumb Seferi, drejtor i departamentit te policise se shtetit shqiptarë për Marëdhenieve nderkombëtare, në bisede me gazetarin Nefail Maliqin, te derguarin tonë tone ne...