16.4 C
Berne
jeudi 23/03/2023

Gazetarja në rrugë të mbare për te realizuar ëndrrat e veta, të bëhet fotomodele dhe aktore…

Aucune description disponible.Yllka Kapitaj vetem 19-vjecare me origjine nga Decani e cila jeton ne Prishtine si shumë te raje edhe ajo ka endrrat e veta e cila beson se nje dite do t’i realizoj. Aktualisht ajo studion gazetarin, ne vitin e parë.

Se pse e zgjodhi profesionin e gazetares, kolegia jone për gazeten zvicerane Le Canton27.ch thote se « profesioni i gazetares me pelqen pa mase. E zgjodha kete drejtim sepse e gjithe e verteta flitet dhe ska sekrete dhe eshte nje profesion qe mund t’i kontribosh avancimit te proceseve ne shoqeri sidomos avancimit te femres shqiptere e cila ka edne nevoje te integrohet sidomos ne insiticonet tona shtetrore derh ato nderkombëtare.. »

Jo vetem kaq Yllka Kapitaj eshte edhe modele.  « Mendoj te vazhdoj drejt suksesit e modelimit, pse jo një dite te jem kandidate edhe për Miss Kosova apo Miss Ballkani.. » .  Yllka, për fund nuk e fsheh deshiren e saj te flakte te jete aktore. «Aktrimi dhe recitimin qe ne bankat e shkolles fillore e kam dashur.

Dhe besoj se nje dite, paralel me gazetarine te vazhdoje studimet e aktrimit ne shtetet e jashtme dhe te jem aktore  qe me mjete e fituar t’i ndihmoje fëmjeve te semure, nanave shqiptare sidomos atyre qe bijte e tyre rane per liri dhe pamvaresi.

Prandaj per fund uroj Diten Nderkombetare te Gruas – 8 Marsin gjithe kolegeve, nenes sime, nanave teja tona shqiptare me te cilat jemi krenare me to, qe fale atyre, djemve dhe vajzave te tyre ne vitin 1999 na sollen lirinë dhe pamvaresine qe sot ne gjeneratat e reja po e gëzojme dhe e shijomë !.. » Aucune description disponible.

Derniers articles

Ish-presidenti i Kosovës Behgjet Pacolli: Kenia ka marrë vendim për njohjen e pasaportës së Kosovës!

Kryetari i AKR-së, Behgjet Pacolli ka njoftuar se Republika e Kenias ka marrë vendim për njohjen e pasaportës së Kosovës Pacolli ka shtuar se Kenia...

Zelensky uron Ramazanin: Le të na ndihmojë lutja ndaj të pafeve rusë

Kirv, 23 mars -Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky, ka uruar besimtarët myslimanë për muajin e Ramazanit, me mesazhin që Ukraina “të pastrohet nga e...

Edhe kjo ndodhe: OKB përshëndet një marrëveshje te paarritur?! Në vend qi t’i bëj presion Vucicit qe refuzoi te nënshkruajë marreveshjen mes Kosoves dhe...

Stop the caressing of the UN and the EU towards Serbia and Vucic!.This also happened: The UN welcomes an unreached agreement?! Instead of putting...

EULEX demanton disa media se Sylejman Selimi qenka marrur ne pyetje

Prishtine, 22 mars -Sot ne disa media është raportuar se Sylejman Selimi, ish-komandant i Përgjithshëm i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës qenka intervistuar sot nga...

Pasi, Vucic tha se do ta pengoj Kosoven në OKB, zyrtaret e kësaj organizate nderkombëtare tregojnë se kush vendos për antetarësimin e Kosovës ne...

New York -Çështja e perspektivës së Kosovës për anëtarësi në BE dhe OKB është ringjallur me nisjen e dialogut politik në vitin 2012. Në...