7.5 C
Berne
lundi 28/11/2022

Gazetat zvicerane për telashet e lojtarit të Zvicrës (FCB) Zhegrovës në Kosovë. Alarmohet policia për shkak shpejtësisë

« Shpejtësia e telasheve në Kosovë: Paralajmërimi i policisë për FCB-Zhegrova » (Raser-Ärger im Kosovo: Polizei-Alarm wegen FCB-Zhegrova) me ket titull sot eshte marrur gazeta prestigjioze BLICK me futbollistin e Zvcres Edon Zhegrova. 22 -vjecari i FCB me topin në këmbë, është një nga lojtarët më të shpejtë në Superligë. Por shpejtesia me makinë ne Kosove Zhegrovës i nxorri disa telashe, pasi u dënua nga policia, transmeton gazeta zvicerane ne shqip Le Canton27.ch

Alarmi i policisë për Edon Zhegrovën! Sipas mediave kosovare, lojtari 22-vjeçar i FCB thuhet se ka shkelur shumë makinën gjatë një vizite në vendin e tij dhe u fut në telashe masive. Nuk është sekret që burri i do makinat e shpejta. Për një kohë të gjatë, llogaria e tij në instagram ngjante një flotë makinash luksoze.

Zhegrova ka zhgënjyer sa i përket sportit

Gjithashtu për Zhegroven dolen tituj negativë përsa i përket sportit, trajneri i Kosovës Bernard Challandes hoqi dorë kohët e fundit nga një nominim. Zhegrova nuk e di pse. Futbollisti i majtë u tha mediave lokale: “Unë isha shumë i befasuar që nuk kishte asnjë kontakt me trajnerin. Edhe sikur të mos më thërrisnin, do të doja të dija pse. Edhe sikur të mos mjaftonte, unë jam gjithmonë i gatshëm të shkel gazin për Kosovën. Trajnerët vijnë dhe shkojnë, unë gjithmonë do të jap maksimumin tim, ” ka deklaruar 22-vjeçari Zhegrova. Dhe ai shton se nuk e di se çfarë do t’i thoshte Challandes në këtë moment: « Nëse ai nuk më fton dhe nuk më jep një arsye, atëherë unë nuk kam fjalë për të », transmeton gazeta zvicerane ne shqip Le Canton27.ch

Një arsye është që Zhegrova shënoi vetëm pesë gola në 30 ndeshje konkurruese këtë sezon. Dhe në përgjithësi mbeti shumë poshtë parashikimeve. Sepse kushdo që sheh lojën aktive kosovare për herë të parë menjëherë e njeh potencialin e tij të pamohueshëm. Ai është i shpejtë. Dhe driblim i fortë. Ai gjithashtu ka një goditje të mirë dhe është gjithashtu helmues në një duel. Në shikim të dytë – ose pas disa lojërave – dobësitë gjithashtu bëhen të dukshme. Shumë kokëfortë, taktikisht shpesh jo deri në nivelin e duhur, i mbingarkuar në mbrojtje. Kryesisht merr vendime të gabuara. Dhe për t’i shtuar të gjitha, shokët e tij të skuadrës e qortuan atë. « Edoooooon » është një nga fjalët më të bërtitura të FCB të sezonit të kaluar.

Derniers articles

Thaci, Selimi dhe të tjerët..festuan 28-Nëntorin, Ditën e flamurit në burgun e Scheveningenit. Ja cfarë thonë nga Haga..

Hagë, 28 Nëntor -Sikur shqiptaret ne ballkan dhe diaspore edhe ish-krerët e UÇK-së sot w kanë festuar 28-Nentorin, Diten e flamurit në Hagë. Njësia e...

Imami shqiptar në Zvicër Rijad Aliu me tirqi dhe 300 plisa feston Ditën e Flamurit

Gjenvë, 28 Nëtnor -Si ne Shqiperi, Kosovë e mbare shqiparët në ballkan edhe diaspore gjate uikendit te fundit  ka shenuar Ditën e Pamvresisë së...

NËNTORI KOMBËTAR🇦🇱

SHKENDIJE BERISHA-PACOLLI A është nëntori muaji kur ne shqiptaret (që jetojmë në mërgatë) ndjehemi më të afërt me njeri tjetrin, të mbërthyer nga një eufori...

Ekspoze e prof.dr.Musa Limanit ne Berne te Zvicres ne konferencen e diaspores

“Proceset integruese ekonomiko-shoqërore, sfidë kryesore e shqiptarëve në Mileniumin e Ri”, mbajtur në Konferencën shkencore me temë: Sfidat e botës shqiptare në Mileniumin e...

Mediat zvicerane dhe evropiane nga Katari: Mesazhe urrejtjeje gjenocidale – Serbët provokojnë Kosovën

“Mesazhe urrejtjeje gjenocidale” – Serbët provokojnë Kosovën me flamuj ngha podrume («Völkermörderische Hassbotschaften» – Serben provozieren den Kosovo mit Garderobenfahne); "Serben provozieren mit Fahne...