4.2 C
Berne
vendredi 23/02/2024

Gazeta zvicerane: Dua Lipa, sërish beqare. Qenka ndarë nga i dashuri Romain Gavras

Bernë, 9 dhjetor -Dua Lipa thuhet se është sërish beqare Dua Lipa raportohet se është ndarë nga i dashuri Romain Gavras (Dua Lipa soll angeblich wieder Single sein. Dua Lipa hat sich angeblich von ihrem Freund Romain Gavras getrennt.) ehste yk ttiulli i gazetes zvcerane Blick.ch e cilasjrkuan për jete priovate te kekngetares kosvare Dua Lipa, percjelle gazeta zvicerane ne shqip Le Canton27.ch

Shkak për këtë mësohet se është bërë karriera e këngëtares, pasi ky është prioriteti i saj për momentin. Dua Lipa (28) mesa duket është sërish beqare. Këngëtarja britaniko-shqiptare thuhet se është ndarë nga i dashuri i saj Romain Gavras (42) pas vetëm disa muajsh lidhje.

Këtë e bën të ditur “Sun”, duke cituar një burim të brendshëm. Shkak për fundin e dashurisë thuhet të jetë karriera tejet e suksesshme aktualisht e Dua Lipës. Insajderi raporton se 28-vjeçarja aktualisht është plotësisht e përqendruar në muzikën e saj dhe mezi ka pasur kohë për lidhjen: « Romain thotë se Dua është punëtore, por ajo nuk ka në plan të heqë dorë nga asgjë dhe askush. »

Përkundrazi: « Ajo ka verbime kur bëhet fjalë për karrierën e saj dhe çifti i dha fund lidhjes përpara se gjërat të bëheshin të pakëndshme ». Dua Lipa aktualisht është në mes të përgatitjeve për turneun e saj vitin e ardhshëm. Këngëtarja thuhet gjithashtu se do të performojë në disa faza.

Sipas Entertainment Tonight, këngëtarja u pa për herë të parë me regjisorin francez në Londër në shkurt. Sipas raportimeve të mediave, të dy u panë më vonë të kapur për dore sërish në Javën e Modës në Paris. Ata hynë në tapetin e kuq si çift për herë të parë në muajin maj. Gavras njihet, ndër të tjera, për regjinë e videos së Kanye West (46) « No Church in the Wild ».

Derniers articles

Blinken uron Kosovën për 16-vjetorin e pavarësisë

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken, ka uruar qytetarët e Kosovës për 16-vjetorin e pavarësisë, duke vlerësuar “partneritetin tonë të qëndrueshëm”. Sipas tij, partneriteti mes...

Ky eshte krimineli serb (miku i Vucicit) i kerkuar nga Interpol per sulmin terrorist ne Kosove (Foto)

Lion, 22 shkurt -Organizata Ndërkombëtare e Policisë (Interpol) ka lëshuar një urdhër arresti për nje serb ekstremist qe deri dje idhte politikan ne Kosove...

Gazeta zvicerane demanton Vucicin ne KS te OKB-se. NZZ: Numri i serbeve po zvogelohet jo vetem ne Kosove, por edhe ne Serbi!

Berne, 22 shkurt -Ka gjithnjë e më pak serbë që jetojnë në Kosovë - dhe në Serbi gjithashtu (In Kosovo leben immer weniger Serben...

Jehona e protestes se djeshme e opozites shqiptare dhe e fjalimit te liderit Sali Berisha ne mediat amerikane dhe botërore

Bernë, 21 shkrut -Jehona e protestes se djeshme e opozites shqiptare dhe e fjalimit te liderit Sali Berisha ne mediat amerikane dhe botërore. Gazeta...

Prof. Dr. Shefqet Krasniqi po «financon» (po ushqen me bukë) gazetarët dhe analistët. Mediat shqiptare: Imami që mund të behet president

Prishtinë, 21 shkurt -Imam Krasniqi autxor i dhjetar librfave shekncore dhe krah i luftes (UCK) po te themelonte parti te veten sot do t’i...