16.7 C
Berne
mardi 18/06/2024

Gazeta zvicerane: Dua Lipa, sërish beqare. Qenka ndarë nga i dashuri Romain Gavras

Bernë, 9 dhjetor -Dua Lipa thuhet se është sërish beqare Dua Lipa raportohet se është ndarë nga i dashuri Romain Gavras (Dua Lipa soll angeblich wieder Single sein. Dua Lipa hat sich angeblich von ihrem Freund Romain Gavras getrennt.) ehste yk ttiulli i gazetes zvcerane Blick.ch e cilasjrkuan për jete priovate te kekngetares kosvare Dua Lipa, percjelle gazeta zvicerane ne shqip Le Canton27.ch

Shkak për këtë mësohet se është bërë karriera e këngëtares, pasi ky është prioriteti i saj për momentin. Dua Lipa (28) mesa duket është sërish beqare. Këngëtarja britaniko-shqiptare thuhet se është ndarë nga i dashuri i saj Romain Gavras (42) pas vetëm disa muajsh lidhje.

Këtë e bën të ditur “Sun”, duke cituar një burim të brendshëm. Shkak për fundin e dashurisë thuhet të jetë karriera tejet e suksesshme aktualisht e Dua Lipës. Insajderi raporton se 28-vjeçarja aktualisht është plotësisht e përqendruar në muzikën e saj dhe mezi ka pasur kohë për lidhjen: « Romain thotë se Dua është punëtore, por ajo nuk ka në plan të heqë dorë nga asgjë dhe askush. »

Përkundrazi: « Ajo ka verbime kur bëhet fjalë për karrierën e saj dhe çifti i dha fund lidhjes përpara se gjërat të bëheshin të pakëndshme ». Dua Lipa aktualisht është në mes të përgatitjeve për turneun e saj vitin e ardhshëm. Këngëtarja thuhet gjithashtu se do të performojë në disa faza.

Sipas Entertainment Tonight, këngëtarja u pa për herë të parë me regjisorin francez në Londër në shkurt. Sipas raportimeve të mediave, të dy u panë më vonë të kapur për dore sërish në Javën e Modës në Paris. Ata hynë në tapetin e kuq si çift për herë të parë në muajin maj. Gavras njihet, ndër të tjera, për regjinë e videos së Kanye West (46) « No Church in the Wild ».

Derniers articles