8.8 C
Berne
jeudi 22/02/2024

Gazeta zvicerane ”Blick”: Çfarë rekordi ka vendosur Xherdan Shaqiri?

Bernë, 20 dhjetor -Çfarë rekord ka vendosur Shaqiri? (Welchen Rekord hat Xherdan Shaqiri aufgestellt?) eshte ky titulli i gazetes zvicerane Blcik.ch qe me pas shtton nje ser pyetjesh si:  Çfarë ishte e çuditshme në ndeshjen Argjentinë kundër Holandës? Dhe kush e shënoi sërish golin e parë të turneut? Testoni njohuritë tuaja për Kupën e Botës së kaluar pikërisht në kuiz, shrkuan Le Canton27.ch

Lexuesit e mediumit të njohur zviceran “Blick” zgjedhin Messin!

Një gjë është e qartë: për lexuesit e “Blick”, Lionel Messi është më i madhi në histori. Mbi 61,000 tifozë futbolli votuan online – 38 për qind e këtyre votave shkuan për pleshtin magjik nga Argjentina.

Në vendin e dytë vijon Pele. Tre herë kampioni i botës nga Brazili ka 19 për qind të votave. Diego Maradona (15 për qind) është i treti, i ndjekur nga Zinedine Zidane (10 përqind) dhe Cristiano Ronaldo (7 për qind).

Rekordi i Xherdan Shaqirit është se ka shënuar në tre Kampionate Botërore sikurse edhe LIonel Messi dhe Cristiano Ronaldo.

Derniers articles

Blinken uron Kosovën për 16-vjetorin e pavarësisë

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken, ka uruar qytetarët e Kosovës për 16-vjetorin e pavarësisë, duke vlerësuar “partneritetin tonë të qëndrueshëm”. Sipas tij, partneriteti mes...

Ky eshte krimineli serb (miku i Vucicit) i kerkuar nga Interpol per sulmin terrorist ne Kosove (Foto)

Lion, 22 shkurt -Organizata Ndërkombëtare e Policisë (Interpol) ka lëshuar një urdhër arresti për nje serb ekstremist qe deri dje idhte politikan ne Kosove...

Gazeta zvicerane demanton Vucicin ne KS te OKB-se. NZZ: Numri i serbeve po zvogelohet jo vetem ne Kosove, por edhe ne Serbi!

Berne, 22 shkurt -Ka gjithnjë e më pak serbë që jetojnë në Kosovë - dhe në Serbi gjithashtu (In Kosovo leben immer weniger Serben...

Jehona e protestes se djeshme e opozites shqiptare dhe e fjalimit te liderit Sali Berisha ne mediat amerikane dhe botërore

Bernë, 21 shkrut -Jehona e protestes se djeshme e opozites shqiptare dhe e fjalimit te liderit Sali Berisha ne mediat amerikane dhe botërore. Gazeta...

Prof. Dr. Shefqet Krasniqi po «financon» (po ushqen me bukë) gazetarët dhe analistët. Mediat shqiptare: Imami që mund të behet president

Prishtinë, 21 shkurt -Imam Krasniqi autxor i dhjetar librfave shekncore dhe krah i luftes (UCK) po te themelonte parti te veten sot do t’i...