14 C
Berne
jeudi 13/06/2024

Gazeta zvicerane ”Blick”: Çfarë rekordi ka vendosur Xherdan Shaqiri?

Bernë, 20 dhjetor -Çfarë rekord ka vendosur Shaqiri? (Welchen Rekord hat Xherdan Shaqiri aufgestellt?) eshte ky titulli i gazetes zvicerane Blcik.ch qe me pas shtton nje ser pyetjesh si:  Çfarë ishte e çuditshme në ndeshjen Argjentinë kundër Holandës? Dhe kush e shënoi sërish golin e parë të turneut? Testoni njohuritë tuaja për Kupën e Botës së kaluar pikërisht në kuiz, shrkuan Le Canton27.ch

Lexuesit e mediumit të njohur zviceran “Blick” zgjedhin Messin!

Një gjë është e qartë: për lexuesit e “Blick”, Lionel Messi është më i madhi në histori. Mbi 61,000 tifozë futbolli votuan online – 38 për qind e këtyre votave shkuan për pleshtin magjik nga Argjentina.

Në vendin e dytë vijon Pele. Tre herë kampioni i botës nga Brazili ka 19 për qind të votave. Diego Maradona (15 për qind) është i treti, i ndjekur nga Zinedine Zidane (10 përqind) dhe Cristiano Ronaldo (7 për qind).

Rekordi i Xherdan Shaqirit është se ka shënuar në tre Kampionate Botërore sikurse edhe LIonel Messi dhe Cristiano Ronaldo.

Derniers articles