19.9 C
Berne
lundi 20/05/2024

Gazeta zvicerane Watson: Rita Ora, të pasmet e zhveshura dhe 30 pamje të tjera nga British Fashion Awards

Bernë, 7 dhjetor -Rita Ora nuk bëri dantella në British Fashion Awards…apo pëlhurë, për këtë çështje. Këtë të hënë, më 5 dhjetor, këngëtarja ka mbërritur në tapetin e kuq në Londër praktikisht e zhveshur. Ajo kishte veshur një sytjena dhe një tanga, të gjitha të mbuluara me një vello transparente, shkruan gazeta e njohur  Watson, transmeton gazeta zvicerane Le Canton27.ch

Mbrëmjen e së hënës, në Londër, yjet dyfishuan guximin e tyre gjatë ndarjes së çmimeve të modës britanike, një ceremoni që shpërblen sektorin e modës. Ekstravaganca ishte aty, por jo domosdoshmërisht eleganca..

Ky krijim me firmën Nensi Dojaka u shoqërua edhe me një protezë fytyre të ngjitur rreth syve që i dha yllit pamjen e një krijese nënujore.

Çmimet e modës britanike njohin sektorin e modës çdo vit. Pierpaolo Piccioli mori trofeun e stilistit të vitit për Valentino, Bella Hadid, e munguar në tapetin e kuq, u shpall Modeli i Vitit dhe Wales Bonner fitoi çmimin për Markën e Pavarur Britanike të Vitit.

Të famshmit ishin aty dhe meqë kjo ngjarje sociale favorizon guximin dhe ekstravagancën, ka guxim… dhe ekstravagancë.Au moins, elle était assortie au photocall.

Derniers articles