5.9 C
Berne
vendredi 23/02/2024

Gazeta zvicerane Watson: Rita Ora, të pasmet e zhveshura dhe 30 pamje të tjera nga British Fashion Awards

Bernë, 7 dhjetor -Rita Ora nuk bëri dantella në British Fashion Awards…apo pëlhurë, për këtë çështje. Këtë të hënë, më 5 dhjetor, këngëtarja ka mbërritur në tapetin e kuq në Londër praktikisht e zhveshur. Ajo kishte veshur një sytjena dhe një tanga, të gjitha të mbuluara me një vello transparente, shkruan gazeta e njohur  Watson, transmeton gazeta zvicerane Le Canton27.ch

Mbrëmjen e së hënës, në Londër, yjet dyfishuan guximin e tyre gjatë ndarjes së çmimeve të modës britanike, një ceremoni që shpërblen sektorin e modës. Ekstravaganca ishte aty, por jo domosdoshmërisht eleganca..

Ky krijim me firmën Nensi Dojaka u shoqërua edhe me një protezë fytyre të ngjitur rreth syve që i dha yllit pamjen e një krijese nënujore.

Çmimet e modës britanike njohin sektorin e modës çdo vit. Pierpaolo Piccioli mori trofeun e stilistit të vitit për Valentino, Bella Hadid, e munguar në tapetin e kuq, u shpall Modeli i Vitit dhe Wales Bonner fitoi çmimin për Markën e Pavarur Britanike të Vitit.

Të famshmit ishin aty dhe meqë kjo ngjarje sociale favorizon guximin dhe ekstravagancën, ka guxim… dhe ekstravagancë.Au moins, elle était assortie au photocall.

Derniers articles

Blinken uron Kosovën për 16-vjetorin e pavarësisë

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken, ka uruar qytetarët e Kosovës për 16-vjetorin e pavarësisë, duke vlerësuar “partneritetin tonë të qëndrueshëm”. Sipas tij, partneriteti mes...

Ky eshte krimineli serb (miku i Vucicit) i kerkuar nga Interpol per sulmin terrorist ne Kosove (Foto)

Lion, 22 shkurt -Organizata Ndërkombëtare e Policisë (Interpol) ka lëshuar një urdhër arresti për nje serb ekstremist qe deri dje idhte politikan ne Kosove...

Gazeta zvicerane demanton Vucicin ne KS te OKB-se. NZZ: Numri i serbeve po zvogelohet jo vetem ne Kosove, por edhe ne Serbi!

Berne, 22 shkurt -Ka gjithnjë e më pak serbë që jetojnë në Kosovë - dhe në Serbi gjithashtu (In Kosovo leben immer weniger Serben...

Jehona e protestes se djeshme e opozites shqiptare dhe e fjalimit te liderit Sali Berisha ne mediat amerikane dhe botërore

Bernë, 21 shkrut -Jehona e protestes se djeshme e opozites shqiptare dhe e fjalimit te liderit Sali Berisha ne mediat amerikane dhe botërore. Gazeta...

Prof. Dr. Shefqet Krasniqi po «financon» (po ushqen me bukë) gazetarët dhe analistët. Mediat shqiptare: Imami që mund të behet president

Prishtinë, 21 shkurt -Imam Krasniqi autxor i dhjetar librfave shekncore dhe krah i luftes (UCK) po te themelonte parti te veten sot do t’i...