16.9 C
Berne
mercredi 25/05/2022

Futbollistet kosovar me zemër të madhe, me karakter dhe dinjitet befasuan Zvicrën e Shaqirit dhe Xhakës

Në minutën e 52-të, Milot Rashica, nga afërsia kalon në epërsi (0:1) Kosovën

Kombëtarja e Kosovës ka barazuar me rezultat 1:1 me Zvicrën, në ndeshjen miqësore, ç’është e vërteta e luftuar deri në minutën e fundit, raportin gazeta zvicerane ne shqip Le Canton27.ch drejoersedrejtin nga stadiumi i “Letzigrund” në Zurich.

Djelmoshat e Kosovës me lojë e rezultat befasuan Zvicrën e selektorit Murat Yakin.

Ndeshje për t’u mbajtur mend mes Zvicrës dhe Kosovës, sidomos pjesa e dytë përveç dy golave pati edhe raste të mira qoftë të njëra pala apo Kombëtarja tjetër.

Kosova ka treguar zemër të madhe në përballje me Zvicrën në stadiumin “Letzigrund” në Zurich.

Futbollistet kosovar me zemër të madhe, me ksrakter dhe dinjitet befasuan Zvicrën e Shaqirit dhe Xhakës, shkruan gazeta zvicerane Le Canton27.ch

Spektakël futbollit, djelmoshat treguan angazhim të pashoq duke kënaqur edhe mijëra shqiptarë që ishin në stadium me fanella, plisa të bardhë e flamuj të Kosovës.

Kapiteni Granit Xhaka dhe Xherdan Shaqiri u paraqitën nga minuta e parë e Andi Zeqiri nga minuta e 81-të për Kombëtaren e Zvicrës.

Xhaka u zëvendësua në minutën e 63-të e Shaqiri në atë të 75-tën.

Shaqiri ka qenë jashtëzakonisht i rrezikshëm për Kosovë, madje goli i barazimit rrodhi nga veprimi i tij.

Në minutën e 13-të, Amir Rrahmani pati rast të mirë, por goditja e tij me kokë u ndal nga portieri zviceran.

Në stadiumi vazhdimisht u dëgjuan brohoritjet, Kosova, Kosova, Kosova, duam fitore.

Derniers articles

Kryetari i Kiev-it, ukrainasi Klitschko me duar me gjak ne Davos: Falemnderit Kosove, falemnderit shqiptare! Pasi ju u cliruat nga Serbia edhe ne do...

Davos, 25 maj -Kampioni botëror i boksit, ukrainasi, Witalij Klitschko (41), kryetar i Kiev-it vjen me duar me gjak nga fronti i luftës në...

Jeta Statovci, e cila i tha sot JO Trustit, por që më 2020 kishte tërhequr 10 përqindëshin

Prishtinë, 25 maj -Deputetja e Vetëvendosjes, Jeta Statovci e cila sot i tha jo Trustit ka deklaruar si të hyra mbi 16 mijë euro. Si...

Samiti boteror ne Davos ben “tête-à-tête” dy kryeministrat shqiptar nga Kosova dhe Mali i zi dhe liderë tjere nga ballkani

Kryeministri shqiptar nga Kosova Albin Kurti  sot ne Samitin nderkombëtar Davos mori pjese ne panelin e debatit me temën “Dialogu i Diplomacisë për Ballkanin Perëndimor”...

Zëvendëspresidenti i Zvicrës, Alain Berset takoi kryeministrin kosovar Albin Kurtin ne Davos. Berna e gatshme te mbeshtes anetaresimin e Kosoves ne KE dhe...

Nga takimi i zevendes presidentit te Zvicres z.Alain Berset me patroni i Qeverise se Kosovës Albin Kurti ne Forumin Ekonomik Boteror (Foto Le Canton27.ch) Davos,...

Kryeministri Kurti sot ne diten e dyte ne Davos po vazhdon takimet me personalitete dhe biznesmen boteror

Davos, 23 maj (Nefail Maliqi) -Davos 2022 do të tuboj rreth 2,500 liderë boteror nga politika, biznesi, shoqëria civile dhe media të marrin pjesë...