4.2 C
Berne
lundi 27/03/2023

Futbollisti Blerton Sejdija po shkëlqen në Çeki. Ai po kërkohet nga ekipe vendore dhe të jashtme

Blerton Sejdija (19 vjecar) eshte futbollist i njohur ne Ceki qe luan per FK Slavoj Vyšehrad ne Pragë ne poziten sulmus. Eshte lindur dhe rritur ne Republiken Ceke dhe ka nenshtetesine Ceke. Gjat karieres tij ka luajtur edhe per SK Slavia.

Sikur treneri po ashtu edhe koleget e tij ne ekip flasin vetem fjalë te mira për te riun me origjine nga Kosova, Blerton Sejdija futbollist i FK Slavoj Vyšehrad ne Pragë i cili eshte nje lojtar me perspektiva te medha. Sulmuesi i ekipit cek Slavoj Vyšehrad Blerton Sejdija ka thenë per gazeten zvicerane Le Canton27.ch qe eshte i lumtur ne ekipin e tij ku luan.

“Ndjehem mire ne ekipin tim ku luaj. Por ka kerkesa edhe për ekipe tjera ne Ceki dhe jashte ne disa vende evropiane. Kisha pas deshire te luaj ne klubet e Zvicrres, sepse futbolli zvicerran eshte ne cilesi shume te larte.

Te njejten kohe pres ftesen e perfaqesueses se Kosovës ” thote futbollisti shqiptar Blerton Sejdija për gazeten zvicerane Le Canton27.ch Gjatë karieres ka pas gjithashtu plot interesime nga ekipe te ndryshem si psh: KF Teplice, KF Mlada Boleslav, KF Meteor Praha, Bohemians-1905 etj.en ne

Aucune description disponible.

Derniers articles

Fabienne Fischer: Shqiptarët e kantonit të Gjenevës nuk janë vetëm shembull integrimi, por edhe ambasadorë të vendit të tyre

Këshilltarja e Shtetit znj. Fabienne Fischer në bisedë me kryeredaktoren e gazetës zvicerane në shqip Le Canton27.ch Intervistë me znj. Fabienne Fischer, këshilltare shtetërore, departament...

Deputeti zviceran Emmanuel Deonna: Kosovarët meritojnë më shumë njohje në Gjenevë dhe Zvicër

Deputeti zviceran Emmanuel Deonna në bisedë me kryeredaktorin e gazetës zvicerane-shqiptare Le Canton27.ch Emmanuel Deonna, deputet i Këshillit të Madh të Gjenevës, është një kandidat...

Fabienne Fischer: Les Albanais du canton de Genève ne sont pas seulement un exemple d’intégration, mais aussi des ambassadeurs de leur pays

Conseillère d’Etat Mme. Fabienne Fischer en conversation avec la rédacteur en chef du journal suisse en albanais Le Canton27.ch Interview avec Mme. Fabienne Fischer, Conseillère...

Le député suisse Emmanuel Deonna: Les Kosovars méritent plus de reconnaissance à Geneve et en Suisse

Le député suisse Emmanuel Deonna en conversation avec le rédacteur en chef du journal suisse albanais Le Canton27.ch Emmanuel Deonna, député au Grand Conseil genevois,...

Nga intervista ekskluzive me ambasadorin amerikan Christofer Hill / Ja cfare thoshte ai dikur për Serbinë, Kosovën dhe Luginen e Presheves dhe cfare sot.. 

Ambasadori amerikan Christofer Hill në bisedë me redaktorinm e gazetes zvicerane ne shqip Le canton27.ch   Bernë, 27 mars -Para 24 vitesh, pikrisht me 6 shkurt...