20.9 C
Berne
mardi 26/09/2023

Futbollisti Blerton Sejdija po shkëlqen në Çeki. Ai po kërkohet nga ekipe vendore dhe të jashtme

Blerton Sejdija (19 vjecar) eshte futbollist i njohur ne Ceki qe luan per FK Slavoj Vyšehrad ne Pragë ne poziten sulmus. Eshte lindur dhe rritur ne Republiken Ceke dhe ka nenshtetesine Ceke. Gjat karieres tij ka luajtur edhe per SK Slavia.

Sikur treneri po ashtu edhe koleget e tij ne ekip flasin vetem fjalë te mira për te riun me origjine nga Kosova, Blerton Sejdija futbollist i FK Slavoj Vyšehrad ne Pragë i cili eshte nje lojtar me perspektiva te medha. Sulmuesi i ekipit cek Slavoj Vyšehrad Blerton Sejdija ka thenë per gazeten zvicerane Le Canton27.ch qe eshte i lumtur ne ekipin e tij ku luan.

“Ndjehem mire ne ekipin tim ku luaj. Por ka kerkesa edhe për ekipe tjera ne Ceki dhe jashte ne disa vende evropiane. Kisha pas deshire te luaj ne klubet e Zvicrres, sepse futbolli zvicerran eshte ne cilesi shume te larte.

Te njejten kohe pres ftesen e perfaqesueses se Kosovës ” thote futbollisti shqiptar Blerton Sejdija për gazeten zvicerane Le Canton27.ch Gjatë karieres ka pas gjithashtu plot interesime nga ekipe te ndryshem si psh: KF Teplice, KF Mlada Boleslav, KF Meteor Praha, Bohemians-1905 etj.en ne

Aucune description disponible.

Derniers articles

La Suisse est solidaire avec le Kosovo. Berne condamne l’assassinat du policier albanais par des gangs serbes. Elle exige la punition des auteurs de...

Berne, 25 septembre -Les criminels et les terroriste serb, des hommes armés retranchés dans un eglise (monastère) un policier tué: Un policier a été...

Zvicra solidarizohet me Kosoven. Berna denon vrasjen e policit shqiptar nga bandat serbe. Kerkon ndeshkimin e autoreve te ketij krimi

Bernë, 25 shtator -Vrasja e policit shqiptar, Afrim Bunjaku, nga Kosova në veri, nga bandat kriminale dhe terroristët serb po flitet nga mbarë komuniteti...

“Gjyshja lutej para një stalle”- Imzot Arjan Dodaj fjalim përpara Papa Françeskut

Rome, 25 shtator -Share Button Gazeta Blic Imzot Arjan Dodaj, Arqipeshkv të Kryedioqezës së Tiranë-Durrësit ka mbajtur një fjalim në Marsejë përpara Papa Françeskut.Papa...

FIFA dhe OKB (UNODC) rinovojnë Memorandumin e Mirëkuptimit për të larguar krimin nga futbolli

Presidenti i FIFA-s, Gianni Infantino dhe drejtori ekzekutiv i UNODC-së, Ghada Waly vazhdojnë marrëveshjen. Të dy organet përsërisin vendosmërinë për të luftuar korrupsionin dhe...

Deputeti nga Gjeneva, Leonard Ferati per policin e vrare: Sot dite zie per «leutrimin» shqiptar Afrim Bunjakun, per dite te bardha per Kosoven!

Deputeti i kantonit te Gjeneves Leonard Ferati ne protesten e fundit para OKB-se ne Gjeneve Gjeneve, 25 shtator -Se shqiptaret jane shembull suksesi dhe integrimi...